Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon erős szőrzetű lányok,...

Nagyon erős szőrzetű lányok, ti mivel szőrtelenítetek?

Figyelt kérdés

Mostmár nagyon elegem van, szerintem lassan minden módszerrel próbálkoztam már. Nagyon erős a szőrzetem, és nagyon fekete is.


Borotválás után vastag fekete pöttyök látszanak a lábamon, nem túl szép, és a simaság is csak fél napot tart, másnap már borostás. Naponta nem borotválhatok, mert gyakori Borotválástól kisebesedik a lábam, pedig sokszor cserélem le a borotvát és figyelmesen ápolom a lábaimat.


Gyanta, epilátor után mindig marad borosta, igaz, némivel szebb az eredmény, mint borotva után, de jó esetben négy napot tart, utána pedig ugyanolyan erősen nő vissza, mintha csak borotvát használtam volna. És hát az is a baj vele, hogy ugye meg kell kicsit várni, amíg annyira kinő, hogy újra le lehessen gyantázni, ami nálam elég csúnya látvány, mivel erős, fekete borosta nő ebben a periódusban. Nyári hőségben pedig nem hordhatok napokig nadrágot, amíg várok, hohy megfelelő hosszúra kinőjjön.


Most az IPL otthoni szőrtelenítéssel próbálkozom, még csak a második kezelésen vagyok túl, még semmi változás, de rettenetesen félek attól, hogy ez sem fog beválni. Akkor minden kártyát kijátszottam, azt hiszem.


A probléma forrása a PCOS nevű betegség, amelyet sikeresen kezeltek nálam, abból a szempontból, hogy rendeződtek a hormonszintjeim, de a szőrösödés és rendezetlen ciklusok ugyanúgy megmaradtak, pedig már két éve normális a tesztoszteron szintem.


Azt kérdezném: van itt még valaki, aki hasonló cipőben jár? Megosztaná a tapasztalait? Hálás lennék!


21éves lány



2020. júl. 2. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én borotválok, néha gyanta,de sajnos az utóbbi esetében is eléggé hamar visszanő. Sajnos a lábam,combom nekem is mindig borostás mert minden nap borotválnom kellene,de csak 3 naponta birja a bőröm. Egyébként simára borotválva is látszanak a fekete pontok.
2020. júl. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha gyors megoldás kell akkor borotva vagy szőrtelenítő krém.Néha pedig járok kozmetikushoz gyantáztatni is csak sajnos nekem az sem tart sokáig.Nekem is látszanak a fekete pöttyök borotválás után.
2020. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Nekem is!!!

Olyan irigykedve nézem mikor valakinek tökéletes sima lába van és nem értem hiogy???

Epilálás/gyanta után is fekete pöttyös,néha még csipesszel is átmegyek rajta amennyit tudok kihúzgálok de évekig szedegethetném akkor se szedném ki mindet! És ugyanolyan szúrós (plusz pöttyös) hacsak nem leborotválom akkor kb fél napig (!!!) sima de ha reggel csinálom este mar tuti szúr. Már néztek minden hormont,inzulint de jó minden, azt mondták ez van ezt dobta nekem a gép.

Utálom! :(

2020. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ja és nekem is a combomon is van,meg a fenekemen..általában kozmetikussal gyantáztatom de ő is elismerte,hogy bár 8 éve járok hozzá,a gyanta nekem semmit se javított a helyzeten.
2020. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
IPL jó lesz. 2 hetente borotválj (alaposan) aztán villantasz. ÉS ne napozz amíg használod, minél fehérebb legyen a bőröd!
2020. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Utolsónak: a barnulással nem lesz gond, hófehér vagyok. Remélem, tényleg bejön az IPL :)

2020. júl. 3. 23:40
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Nyári hőségben pedig nem hordhatok napokig nadrágot, amíg várok, hohy megfelelő hosszúra kinőjjön."

Hanem mit csinálsz?

2020. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Abody ***** válasza:
Transz vagyok, küldhetek before-after képet az IPL hatékonyságáról, kell egy pár alkalom, hogy meg legyenek az első eredmények, különösen, ha gyengébb fokozaton használod. Amúgy létezik még a finaszterid nevű gyógyszer, androgén hormon blokkoló, eredetileg prosztatarák kezelésére van engedélyezve, de kiválóan vissza tudja fordítani a férfias típusú kopaszodást meg a hirsutismust és egyéb PCOS tüneteket nőkben. Sajnos Magyarországon nagyon korlátozott az ilyen nemű szerek használata, de egy próbát megérhet nőgyógyásznál vagy endokrinológusnál.
2020. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Napi 2 fodormenta tea.


Türmeric vagy kurkuma olaj a lábra, vagy krémhez kevert kurkuma vagy türmeric por.


A kurkuma/türmeric por vagy olaj gátolja a szőrnövekedést.

A fodormenta tea pedig belülről állítja helyre a női hormonokat.


Ezentúl: IPL és 6-12 hónap múlva rá sem ismersz magadra.

2020. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!