Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg jók a Manna szappanok?...

Tényleg jók a Manna szappanok? Én is szeretnék venni egyet

Figyelt kérdés
Aki vett, milyet, és meddig volt elég / jó hatással volt-e a bőrre?

#szappan #mannaszappan #Krémek használata
2020. júl. 14. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

A szappan jó választás?

Ha kicsit is adsz arra, hogy a bőrödet egészségesen tartsd, akkor kerüld azokat a tisztítókat, amik nem elég kíméletesek a bőröddel – jó messzire. Tudjuk, évezredes múltja van, és mostanában óriási divat, de sajnos a szappanok többet ártanak, mint amennyit használnak. Hiába is kellemesen frissítő az az érzés, ha a bőröd közvetlenül szappanozás után nyikkanásig tiszta, ez nem jót jelent. Hosszútávon biztosan nem.


A szappanokkal két nagy gond is van, mindegyik önmagában is elég ahhoz, hogy ne használj nap mint nap szappant. Az egyik a nagyon magas a pH-értékük (10 körüli), a másik pedig, hogy a szappanban lévő felüetaktív anyagok a kelleténél agresszívebbek, és túl sok jó dolgt elvesznek a bőrből.


Kezdjük a pH-val: a bőr pH-ja enyhén savas, 5 körüli – és erre az értékre is van úgy igazán berendezkedve. Ha egy magas pH-értékű szappannal (vagy szappan alapú lemosóval) tisztítod rendszeresen a bőrödet, a következők történhetnek:


a pattanásokat is okozó P. Acnes baktérium remekül érzi magát magas pH-értéken, és szenved a bőröd természetes, 5 körüli értékén. Ha hagyod szenvedni, az jó – legalábbis normális. Ha viszont szappannal kellemetes környezetet teremtesz neki, akkor hipp-hopp elszaporodik (helló, pattanások!).

a sok-sok jótékony mikroorganizmus ellenkezőleg: 5 körüli pH-n érzi jól magát, és szenved, ha ezt drasztikusan megemeled. A kényes egyensúlyi állapot így könnyen kibillen!

néhány kulcsfontosságú enzim ugyancsak 5 körüli pH-n érzi jól magát: például a lipidek termelésében jelentős szerepet játszók. Ha tehát őket kényelmetlen helyzetbe hozod, akkor a bőrsejtjeidet tartó „malter” satnyul, a bőröd védőrétege sérül, és már a nyakadon is van (szó szerint) az irritáció, a gyulladás stb.

skinsmart.hu cikke

2020. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Fekete szappanom van, 2 használat után már olyan borzalmasan ki volt száradva a bőröm tőle, hogy már fájt.


Volt valami pervesztésük anno, meg törlik a negatív véleményeket... Inkább krémmánián keresgélj

2020. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Mannásokat nem használtam, de ismerősömtől több negatív véleményt hallottam róluk. Ha szappant szeretnél arcomosáshoz, akkor nagyon tudom ajánlani Lush arctisztító szappanjait, én most azt használom, és nem szárítja a bőröm.
2020. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Önmagában a szappan nem jó!!!

Kell mellé valamilyen olaj, vagy hidratáló, mert nagyon szárít.

Én ében feketeszappant, teafaolajos szappant használok felváltva és argán szépségolajat utána. Nekem nagyon bejött, én szeretem. Terhesség alatt kezdtem el használni, mert mindentől nagyon durván kipattogtam. Nagyon gyorsan helyre tette a bőröm, azóta is használom.

2020. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!