Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek mi vált be túlzott...

Kinek mi vált be túlzott fejbőr zsírosodàsra?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor a fő vitamint amit pótolni kellene, az az A vitamin.

Egyszer ez be is bizonyosodott nálam, mikor vényköteles gyógyszert szedtem, tele volt A vitaminnal. Naponta mostam előtte hajat, a gyógyszer után elég volt 3-4 naponta. Ezt a gyógyszert mivel másra kaptam, így nem írták fel többet.


Valaki tudna tippet adni, milyen vitamint érdemes szedni túlzott hajzsírosodás ellen? :)

Az ilyen almaecetes-szódabikarbónas dolgok nem erdekelnek, nálam nem váltak be.



2020. júl. 30. 08:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy márkára lennék kíváncsi 🤗
2020. júl. 30. 08:13
 2/7 anonim válasza:
Mondtad, hogy az ilyen almaecetes-szódabikarbónás dolgok nem érdekelnek. Én a vitaminokkal kapcsolatban nem vagyok jártas, de nekem is ez a problémám, hogy egy nap alatt zsíros lesz a hajam, és mikor jobban beleástam magam a témába, több helyen is olvastam, hogy ez valószínűleg amiatt van, mert mikor az ember hajat mos, akkor minden zsírt lemos a hajáról (még azt is, amit nem kéne), és emiatt intenzíven kezdi visszatermelni a zsírt a fejbőr. Én márciusban elhagytam a sampont, és természetesebb dolgokkal próbálkozom. Nem mondom, hogy pár hónap alatt nagyon nagy eredményeket értem el, de én jelenleg tojással mosok hajat, és egy nappal kitolta a zsírosodást. Tudom, hogy nem erre az oldalára vagy kíváncsi, de lehet valami köze a vitaminokhoz is, ugyanis a tojás tele van proteinnel. Remélem azért valamennyit ez segített.
2020. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leírok egy tippet, hátha érdekel és kipróbálod. Egy nagyon egyszerű, természetes anyagról van szó:tojás.


Szétválasztod a fehérjét a sárgájától és kemény habot versz fel a fehérjéből. Ha jól csináltad kb hajhab állagú lesz. Ezt szépen belemasszírozod mindenhol a fejbőrödbe és hagyod hatni.

A fehérje a zsírosodásra jó, a sárgája inkább táplál, tehát azt ne keverd bele.

A sárgáját rákenheted a hajvégekre ha szeretnéd, szépen ápolja.

2020. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ha kipróbálod, a lemosást először langyos vízzel kezd, utána samponozz és ismét langyos vízzel öblíts. A 2. samponozásnál mehet a melegvíz. Először ne engedj rá meleget, mert darabos lesz a tojás és nehezebb lesz kimosni a hajadból.
2020. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minél kímélőbb sampon. Egyébként meg szedjél karotint, ha A-vitamin kell. Bármelyik drogériában kapható.
2020. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 🙃🙃
2020. júl. 30. 15:54
 7/7 anonim válasza:

[link]

és head@shoulders

nekem egykoron nagyo zsíros volt a hajam de ezek segítettek..

Mindennap se jó ha hajat mosol.

2020. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!