Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú haj rövidebbre vágása...

Hosszú haj rövidebbre vágása otthon?

Figyelt kérdés

Hátközépig érő hajam van, mindig össze van fogva egy hajgumival. Már túl hosszúnak érzem, szeretnék belőle levágni kb. 10-15 centit. Lassan két éve nem voltam fodrásznál, azóta nem volt igazítva. Továbbra is összefogva szeretném hordani.


Mekkora az esély arra, hogy nagyon elszúrom? Hogy csináljam? Elég, ha valaki hátul egy egyenes vonalban levágja amikor még nedves, vagy az hülyén fog kinézni?



2020. aug. 2. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Minimum 15 éve nem látott fodrász, magam vágom a hajam váll alattig ér hátul. Én úgy szoktam, hogy lefelé lógatva a fejem kifésülöm teljesen a hajam, összefogom és amennyit le akarok vágni annyi levágok (inkább kicsit felső homlok rész felé legyen az összefogás vagy max a fejbúbnál). Így "tépett, megvágott" hajat kapsz. De azt is csinálhatod, hogy kifésülés után kettéfésülöd a vállad elé (mellkasodra) és ott levágod mindkét oldalt (tükör előtt). Így egy nagyon enyhe íve lesz a hajadnak. Én azért álltam rá az otthoni hajvágásra, mert hullámos (inkább göndör) a hajam, rohadtul nem látszik a fodrász, ráadásul én nem szeretem kiszárítgatni, ahogy megmosom úgy szárad. Nagyon egyszerű megcsinálni.
2020. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=FAmE16ej9IU

Ez alapján szerintem egész könnyen le lehet vágni jóra. Ha sok hajad van, akkor inkább 6 részre szedd, úgy könnyebb levágni. Csak annyira kell figyelni, hogy egy szintben legyen az összes gumi és onnantól már nem tudod elrontani. Elég jól elmagyarázza hol mire kell figyelni, de ha esetleg nem tudsz jól angolul és csak megnézed mit csinál, valószínűleg abból is teljesen érthető lesz.

2020. aug. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Megcsináltam, egész jó lett. Kiengedve is prezentálható, összefogva meg pont olyan, mint eddig, csak rövidebb. :)

2020. aug. 2. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!