Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen --> egészsége...

Pattanások ellen --> egészséges étkezés Mit nem szabad enni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Túlságosan zsíros, fűszeres ételek, gyorskaják, tejtermék, olajos magvak, cukros üdítők, csoki
2020. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Írnak erről mindent, nekem a szoli tüntette el.
2020. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egészségesen étkezek, kevés cukor, zsírszegény húsok, minden nap megy a zöldség, gyümölcs, sok vizet iszok, nem cigizek, alkohol is ritkán. Mégis van állandó jelleggel pár pattanás az arcomon. Ezt okozhatja ételintolerancia, hormonális zavarok, smink vagy nem megfelelő arcápoló szerek, pl lehet valamire érzékeny a bőröd és még sok más oka is lehet. Nem biztos, hogy az egészséges étrend megoldja a dolgot, de ettől még persze jó, ha odafigyelsz, mit eszel.
2020. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A bőrgyógyásztól egyszer kaptam egy listát még pár éve, tulajdonképp ugyanazt a listát adják az ekcémásoknak is.


Szóval, ott ezeket írták: csak vizet szabad inni, semmi mást. Enni tulajdonképp semmit nem lehet, csak húst, zöldséget meg gyümölcsöt. De nem lehet enni pl. krumplit sem, a zöldségek közül még volt pár, arra már nem emlékszem. Bogyós gyümölcsöket, epret nem szabad, semmi olajosmag, zsírszegény, nem fűszeres ételek, tejtermékeket kerülni, csokit, kakaót is, cukros dolgokat, kávét, alkoholt.


Azt mondták ezek közül akármi okozhat pattanást, fogalmuk sincs egyénileg mi az ami okozza, ezért ilyen hosszú a lista.


Ja, amúgy nem foglalkoztam a bőrgyógyásszal, semmi használható módszere nem volt. El is múltak a pattanásaim, azóta csak ritkán van 1-2.

2020. aug. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 wow, ez elég komoly lista😨

Akkor tulajdonképpen mit lehet?

2020. aug. 6. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
5 Na, ez az. Én sem tartottam be. Természetesen egészséges kajákat ettem, de ezt a mindent kizáró diétát nem csináltam. Nekem egyébként is hormonális okai voltak, amint azokat megszüntettem nőgyógyász segítségével elmúltak a pattanások. Kozmetikushoz is jártam, amit ajánlott azokat használtam és helyre jött a bőröm.
2020. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Köze sincs az étkezéshez.Legalábbis nem ilyen mértékben,amit összehordanak.Én is tartottam mindenféle diétát,orvosról orvosra jartam,a végén már mindenki azt javasolta,ne egyek semmit,csak zöldséget,még gyümölcsöt se mert jajj cukor meg minden.Az való igaz,ha ételallergiád van,akkor azt tartani kell,de úgy 95% az ilyet mindig a hormonok okozzák.Nekem se segített rajta az élhetetlen diéta meg a több sport,hormonokra kaptam gyógyszert és az oldotta meg a problémát.Most még akkor sem jöttek elő,amikor tortát ettem szülinapra,amiben volt liszt,csoki meg kb az összes egészségtelen alapanyag..
2020. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Alkohol, cigaretta, cukros üdítők, édességek,tejes dolgok, pl én fehér lisztel készült ételeket se fogyasztok. Emellett én ezeket a folgokat fogasztom zöld tea, gyógyteák, zöldségek,gyümölcsök, smothiek(általában ezekből spenót, cékla, gyömbér, rukkola, gránatalma lé) ,húsokbol ha tehetem akkor csak halakat eszek. Méhpempő, kollagén hialuronsav, aminosav, c vitamin étrendkiegészítőket fogyasztom plusz rendszeres sportolás. Ennek hatására még pattanás se nagyon jön ki az arcomra. Akné nem jött ki mióta megváltoztattam az étrendemet. Viszont a hegek azok megmaradtak sajnos.
2020. nov. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!