Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen a haj ápolási rutinotok?

Milyen a haj ápolási rutinotok?

Figyelt kérdés
Légyszi írd le azt is hogy pl hajmosásnal milyen sampont használsz stb

2020. aug. 9. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú hajam van.


- Tiszta vizzel levizezem a hajam.

- Sampont öntök a tenyerembe, először a fejbőrömbe maszírozom, majd a hajam hosszán is eloszlatom.

- Tiszta vízzel lemosom alaposan.

- Kis balzsamot öntök a tenyerembe, kb fülemtől a végekig eloszlatom a hajamon.

- Egy hajcsattal felcsatalom néhány percig, addig elvégzem a zuhanyzás többi részét, esetleg fogat mosok, ha kell, szőrtelenítek is.

- Le engedem a hajam és lemosom alaposan a balzsamot.

- Törölközőbe feltupírozom legalább fél órára, hogy jól kiszívja a nedvességet.

- Ezután leveszem a törölközőt, és ápoló olajat teszek rá, majd óvatosan egysoros ritkafogú fésűvel kifésülöm.

- Nem szárítom meg.


Sampon és balzsam:


[link]


Ápoló olaj:


[link]

2020. aug. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nature Box sampont használok és 2x átmosom vele a hajam. Ezután a Pantene 3 in 1 miracle balzsamot használom, 5 percig a hajamon hagyom, majd leöblítem. Utána a Garniel aloe verás hajpakolását teszem fel, viszont ezt már nem mosom le. Ráteszek egy kevés hajhabot a hajamra, majd felfelé nyomkodom. Nyáron levegőn szárad, télen lehajtott fejjel diffúzorral szárítom.

Azt hiszem ennyi. Kicsit furának tűnhet, de nagyon göndör hajam van, és csak így lesz szép.

2020. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Apivita mézes-levendulás sampon

Inecto bambuszos balzsam

Nem szárítom meg.


Ennyi a csoda. Mondjuk nekem genetikailag nagyon erős, vastagszálú és dús hajam van, semmi extra ápolásra nincs szükségem

2020. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kétfajta sampont használok pantene és szokito sampon. Balzsambol elseve dream long, vizes hajvégemre pedig argán olajat szoktam kenni. Én megszoktam szárítani.
2020. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hullámos-göndör hajam van, és a Curly Girl Methodot követem, így néhány dolog amit csinálok furcsának tűnhet, de nekem működik. :)


- Alaposan bevizezem a hajamat, nem túl meleg, nem túl hideg, langyos vízzel.

- A Nature Box avokádós samponjával kétszer mosok hajat. Ez nagyon fontos, sokan csak egyszer samponoznak, pedig az nem elég, kétszer kell, hogy minden kosz lejöjjön. Az is fontos, hogy csak a fejbőrt mossuk samponnal, a haj hosszát nem, annak bőven elég az a mennyiség amit a víz leöblít a fejünkről.

- Ezután pakolást teszek fel, ez kedvtől illetve a hajam aktuális állapotától függően vagy a Serical Latte tejproteines hajpakolása, vagy a Garnier banános hair foodja, esetleg a Ziajának a kecsketejes pakolása.

- Felcsatolom a fejem tetéjére, veszek rá egy zuhanysapit, majd kijövök a zuhany alól és fél-háromnegyed órát mindenfélét csinálok a pakolással a fejemen.

- Ezek után visszamegyek a zuhany alá, picit bevizezem a hajam, de nem mosom ki belőle a balzsamot és először egy ritka fogú fésűvel majd a Tangle Teezer direkt vizes hajra való fésűjével kifésülöm. Hullámos/göndör hajat szárazon nem fésülünk, így csakis ilyenkor szoktam fésülködni, a zuhany alatt.

- Ezután kiöblítem a pakolást a hajamból, és utána a garnier hair food aloés változatát viszem fel, ezt már nem öblítem ki, benne marad, mint leave-in.

- Ezutám hajgöndörítő krémet viszek fel a hajamra rögtön ezután, majd felfelé irányuló mozdulatokkal jól belenyomkodom mindkét terméket a hajamba.

- Ezután jöhet a hajhab, majd egy adag hajzselé, ezeket is jól belenyomkodom, majd egy pamutpólóba tekerem a hajam, hadd szívja fel a felesleges terméket és vizet.

- A póló kb. 15-20 percig szokott a fejemen lenni, ezután leveszem és jöhet még egy adag hajhab, jól belenyomkodva. Ezután levegőn szoktam szárítani egy picit, 1-2 órát, majd diffúzorral megszárítom.

- Mivel a habtól és zselétől kemény lesz a hajam mikor megszárad, ezért ezt egy kis olajjal szoktam belőle kinyomkodni, illetve picit felrázni a hajtöveimet és kész is. :)


Egy egyenes hajúnak ez rengeteg terméknek és lépésnek tűnhet, de ez a módszer a legjobbat hozza ki a hajamból, és bőven elég heti egyszer megcsinálnom.

2020. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kétnaponta simára lehúzom a fejemet Mach3 pengével.
2020. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kétféle samponnal mosom a hajam, mindig kétszer samponozva.

Utána valami balzsamot használok.

Törölközőbe bugyolálom, a cél hogy egy fél óráig így maradjon. Utána kifésülöm, hajvégápoló olajat dörzsölök bele, picit szoktam hajszárítózni, általában a választékomat "fixálom" és kicsit átfújom az egész hajam, de csak 2-3 percre, nem szeretem szárazra nyomatni így.


Termékek amiket használok:

samponok: the body shop epres & zöld teás sampon

[link]

[link]

balzsam: jelenleg Manna, egyelőre elégedett vagyok vele

[link]

hajvégápoló: egy yves rocher olaj, most látom hogy már nem gyártják, ami most nagyon elszomorított, hosszú idő után találtam végre egy működő, jó illatú szilikonmentes olajat, de most kereshetek újat :(((

[link]

2020. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

L’oreal Color A-ox samponnal megmosom a fejboromet.A haj hosszat nem mert felesleges,ugyanis a mosasi procedura soran foleg amikor leoblitem a sampont ugyis vegigfolyik a hajhosszomon is.(plusz a hajhosszt csak szaritja a legtobb sampon).

L’oreal Color A-ox balzsamot felviszem a hajhosszra rajta hagyom par percig majd leoblitem.

Altalaban minden masodik heten hasznalok pakolast ami pedig a Kallos Keratin hajpakolasa.

Kifesulni csak es kizarolag nedves hajra valo Tangle Teezerrel plusz Schwarzkopf Bc Peptide Repair kifesulhez valo sprayvel.

Nem szaritom sosem,hagyom magatol megszaradni.Amikor mar szaraz a vegeire hasznalok Matrix indian amla oil hajolajat amitol puha lesz a hajam :)

Igazabol ennyi.Nagyon vigyazok a hajamra mivel szokitve van ugyhogy ezert ez a sok dolog :)

2020. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!