Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan birnám kitolni a haj...

Hogyan birnám kitolni a haj mosást? 2-3naponta mosok hajat szeretném ha legalább kitolodna 5 napra vagy 1 hétre.

Figyelt kérdés
Szivesen jöhet biotól kezdve drogériás megoldás. Akár házi módszerek is. Előre is köszönöm.

#haj #szépség ápolási termékek
2019. júl. 11. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Miért szeretnéd kitolni? Nem lesz egészségesebb tőle a hajad, csak igénytelen fejed lesz a zsíros hajtól. Van akinek gyorsan zsírosodik a haja, mert eleve zsírosodásra hajlamos a bőre. Ezzel nem tudsz mit tenni. Az ilyenen max az életmódváltás segíthet, hogy a bőr zsírosodását visszabb szorítsd. A hajad meg egészséges lehet ha megfelelően ápolod. Nekem havonta van festve drogériás Syoss hajfestékkel és mégis ha 3 havonta vágatok, akkor is szebb a hajam mint a legtöbb lánynak, mert odafigyelek, hogy mindig használjak balzsamot és vasalásnál csak 180fokon vasalok, emellett néha hővédőt is használok. Szárításnál a végén hideglevegőssel szárítok. Stb stb..... tehát 5 nap vagy egy hét mulva is zsírosbödön lesz a fejed, nincsenek erre csodaszerek. Vehetsz szárazsampont, talán az segít 1 napot kitolni úgy, hogy ne tűnj igénytelennek mellette. Én 3 naponta mosom a hajam. Ha kell akkor 2 naponta és tökéletesen egészséges a hajam.
2019. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Tipikusan olyan kérdés, ami heti 2x itt van. Keress vissza.

Nem írtál semmit arról, hogy most mit csinálsz a hajaddal, milyen a bőrtípusod, milyen helyen élsz, dolgozol, hány éves vagy.

Ez alapján annyit lehet segíteni, hogy találd meg a zsírosodás okát és azt szüntesd meg. Ilyen egyszerű.

Bővebb tippekkel az ugyanilyen 600 kérdés alatt gazdagodhatsz.

2019. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat, sokszor volt fonasos pothajam azzal ugyebar nem lehet hajat mosni , 2 hetig voltak a hajamban utana szedtem szet es mostam meg. Azota nekem 4-5 nap utan kezd csak zsirosodni mert hozzaszokott, hogy nem mostam akkor surun.
2019. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam már jó párszor ezt a módszert, hogy nem mostam meg egy hétig, de még hónapokkal később is ugyanolyan zsíros volt 2 nap után a hajam és a hét végére már konkrétan úgy néztem ki, mintha vizes lenne a hajam...Szóval beletörődtem, hogy zsíros a bőröm és gyakrabban kell mosnom, mint másnak, ennyi. Amúgy yt-on meg az interneten egy időben állandóan ilyen módszereket kerestem, hogy hogy szabadulhatnék meg a zsírtól a hajamon és egy videó alatt olvastam egy kommentet, ahol azt írta az illető, neki a fodrásza (aki egyben ilyen hajtechnikus-féleség is) mondta, hogy ha alapból zsírosabb a bőröd, akkor gyakran kell mosnod a hajad, nem szabad hagyni felhalmozódni a faggyút a fejbőrön, mert az eltömíti a hajhagymákat és egy idő után ez hajhulláshoz, ill. egyéb fejbőrrel kapcsolatos problémák kialakulásához vezethet.

Szerintem inkább arra koncentrálj, hogy a hajvégeid egészségesebbek legyenek, pl. nekem alapból nagyon vékony szálú, töredezésre hajlamos a hajam, ezért hajmosásnál (hacsak nem lett valamitől nagyon nagyon koszos a hajam) csak a fejbőrömet mosom meg samponnal, a hajvégeimet nem. Elvileg a normál, mindennapi kosz lemosásához az a mennyiségű sampon is bőven elég, ami a fejbőröd leöblítése közben végigfolyik a hajhosszodon.

Valamint én hajmosás előtt 1-1.5 órával be szoktam kenni egy kis olívaolajjal a hajam végét, így kevésbé szárad ki hajmosás közben.

Ill. ugye használj balzsamot, vagy ha szoktad vasalni/göndöríteni/meleg hajszárítóval szárítani a hajad, akkor hővédőt.

Én személy szerint leszoktam a hajszárítóról, hajmosás után törülközőt rakok a fejemre és hagyom, hogy beszívja a nedvességet és ha már törülközőszáraz a hajam, leveszem a törcsit és hagyom a szabad levegőt megszáradni. Mióta ezt csinálom, egészségesebbnek tűnik a hajam.

Oh és eszembe jutott, hogy láttam egy videót, amiben ilyen gyógynövényes haj-öblítőkről volt szó és ott mondták, hogy elvileg a levendulás áztatvány segít normalizálni a faggyútermelést, de én egy időben azzal is "ápolgattam" a hajam és nem tapasztaltam semmi változást..Ráadásul még öklendezhetnékem is volt a saját hajamtól, ugyanis rühellem a levendula szagát...

Nagyon végső esetben esetleg elmehetsz egy hajvizsgálatra.

2019. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz tisztább/egészségesebb a hajad, ellenben a por, kosz sokkal tovább tanyázik majd rajta, és ilyen fejjel ágyba feküdni.. :S
2019. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!