Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korpásodás ellen fejbőr...

Korpásodás ellen fejbőr kefélése megfelelő kefével olcsó egyszerű és hatásos, miért nem beszélnek arról széles körben hogy a fejbőrt kell mosni főként és nem a hajat?

Figyelt kérdés
Miért nem beszélnek arról széles körben az emberek hogy a korpásodás ellen és a fejbőr tisztántartására az a leg hatásosabb ha a fejbőrt mossuk és nem a hajat. Ezt a nagyanyáink és apáink pedik jól ismerték, és tök egyértelmű. Egy megfelelő kefével samponozás után ha át van dörzsölve a fejbőr az az összes korpát két hajmosással teljesen eltávolítja. Én speciel van egy kézre húzható gumis kefe amin nagy felületen egyik végén apró nagyon sűrű gumitüskék vannak. A másik felén egy durvább gumi van. Szőrápoló masszázs gumiként találtam ilyen eszközt. Kutyákhoz is használják és a fejbőrőn valamint fürdés vagy zuhanyzás közben a testen az elhalt bőrt gyönyörűen leszedi. Ha a körmöm a fejbőrömön végig húzom egy deka korpa nincs alatta. 2000ft ba kerül egy kefe és én már kiskorom óta használom, cserélni sem kell mert tartós. Minden féle túlárazott bóvli krémet ajánlanak minden féle káros vegyszerrel amikor elég lenne a fejbőrt jól átsikálni sima samponnal. A Youtubeon és tanácsadó oldalakon minden féle krémet ajánlanak, de szinte sehol sem beszélnek arról hogy ezerszer hatásosabb ha sima samponnal a fejbőrön az oda tapadt korpa fel van egyszerűen sikálva. És hetente egyszer ez bőven elég. És semmi nem fogja úgy leszedni a dzsuvát a fejbőrről mint amikor át van sikálva. Ha nagyon korpás a fejbőr akkor hosszasabban bele kell merülni a hajjal a fürdővízbe. Ez még jobban felpuhítja az elhalt bőrsejteket a fejbőrön. Ezt bármilyen jobb sampon sikálással gyönyörűen feloldja. Max biosampon, és hajszesz, hajbalzsam hozzá és teljesen gyönyörű és egészséges a haj. Mellesleg kiskorom óta erős dús hajam van.

2020. aug. 16. 19:06
A kérdező szavazást indított:
1. Át sikálom én is a fejbőröm kefével és egy nagyon hatásos módszer
2. Hatásos a módszer de sajnos kevés helyen hallani róla mert el kell adni a túlárazott vackokat.
3. Nem halottam még róla de kössz a tippet.
4. Próbáltam ezt is de ez sem segített.
10 szavazat
 1/1 A kérdező kommentje:

Akit érdekel amit én használok az ilyen. Azok a jók ahol sűrű apró 5mm hosszú 1mm vastag sűrű gumitüskék vannak nagy felületen. És egyben látszik rajta hogy lehet vele jól sikálni. Más fajta keféket amik fürdéshez és hajra is jók még nem próbáltam. Ezeket kézre lehet húzni, és bírják a vizet. Mi a kád mellett tartjuk. A Google képkeresőben akit érdekel nézzen körbe. Nagy felületűek a testen a bőrt átsikálva és a hajat gyönyörűen tisztán lehet vele tartani.


[link]


Pl amit a Goole képkeresőben találtam azok ilyenek.


Trixie Prémium Szőrápoló masszázs gumi 12x14cm


Kefe Gumi kézre húzható 12x14cm


Állatboltokban gyakori, mivel állatok szőrének tisztántartásához előszeretettel használják.

2020. aug. 16. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!