Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A karom eléggé elstriásodott...

A karom eléggé elstriásodott (ha mondhatjuk igy :D)/vagy elrepedezett, van valami mód a szépitésére ?

Figyelt kérdés
Igazából a bőröm sok mindenen ment keresztül, lefogytam olyan 30Kg-mot és elkezdtem megint izmot épiteni de a karomnál a bőr nagyon csúnyán kivan repedezve(striásodva) van-e rá valami mód, hogy szebb lehessen ? Igazából gondolkoztam tetováláson is de azt nem akarom elsietni és nem azért akarom magamra varratni valamit, hogy eltakarjon valamit

2020. aug. 17. 16:41
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Képek :/

2020. aug. 17. 16:42
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem tudom, hogy csináltad, de ilyet életemben nem láttam még. Szerintem azonnal menj orvoshoz vele.
2020. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
2+Szerintem ehhez semmi köze a fogyás-hízáshoz.
2020. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon tudsz mit kezdeni vele. Ha jól látom azért elég fehérek, az annyyira azért nem feltűnő.
2020. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van lézeres kezelés rá, ami összehúzza
2020. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Neked egy úgynevezett stria alba nevű striasorod van. (ez a fehér stria)

Nincs rá 100%-os kezelés, csak javítgatni lehet. Bio-oil-al történő bőrfeszesítő masszázs jó rá, ahogy az enyhén növekedett fény is (nem legégni a napon, és nem szétszolizni, hanem kicsit a napon is lenni, vagy szoliban heti 5-10 perc), de triklór-ecetsavas, vagy glikolsavas havi kezelés is segíthet, hogy a fehérség a bőrszínhez konvergáljon és a növekedett kollagénképzés miatt a striák vastagsága csökkenjen.

De a növekedett aszkorbinsav bevitel(C-vitamin) és az enyhe kollagénbevitel is segíthetnek rajta.

Ott van még a lézeres kezelések sorozata is. Bár neked nem annyira borzalmasak a striáid, de ha nagyon zavaróak a számodra, akkor érdemes ezt is fontolgatni. Nem fogja tökéletesen eltűntetni, akármit is ígérnek a reklámokban, de sokat javíthatnak rajta.

A gyors testtömeggyarapodást, vagy gyors fogyást kerülni kell. Mindig csak lassan, engedni kell, hogy a bőr a kellőképpen tudjon tágulni mind a három szintjén és ne szakadjon meg, ne alakuljon ki újabb stria.

Tetoválással el lehet őket fedni valóban, sokan mennek bele akár orvosesztétikai, akár normális tetoválásokba, hogy ne látszanak a striáik. Viszont, azt is egy életen át viseled, szóval nagyon meggondolandó.

2020. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!