Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyen egy hajfesték...

Mit tegyen egy hajfesték függő ha amellett dönt, hogy ezentúl megkíméli a haját?

Figyelt kérdés

Sötétbarna hajam van, amit kb. 10 éve festek (és még csak 24 vagyok...).

Nem kíméltem, fekete-vörös-szőke-újra fekete-felemás színű, a szivárvány minden színe és most megint szőke....


Mivel már nagyon durván el van törve, teljesen mindegy hogyan ápolom, ezért úgy döntöttem leállok a festéssel. Hosszú, egészséges hajat akarok. De az a baj, hogy a hajfestés nálam már függőség...


Mégis hogyan lehetne vele leállni? Ismerem magamat, maximum 1 évig bírnám ki, hogy ugyanolyan unalmas legyen a hajam, nemhogy évekig, mire tényleg megnőne szerencsétlen.


Vagy van valami olyan hajfesték, hajszínező vagy akármi "praktika" amivel úgy lehet színezni a hajat hogy nem roncsolódik?



2020. aug. 23. 18:52
 1/9 Metionin ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sötétbarna hajon nem fog látszódni semmi szőkítés nélkül, ezért hiába vannak nem roncsoló direkt színezők, az neked nem megoldás. Esetleg ha ezt a színezhetnéket leváltanád valami más felületre ami nem a hajad? Extrémebb frizurák, fonások, stb.? Vagy élénkebb, színesebb sminkek?
2020. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz ötlet! Mármint az extrémebb frizura! :)
2020. aug. 23. 19:00
 3/9 Metionin ***** válasza:
100%
Olyanra gondoltam, hogy pl. oldalt felfonni a hajat mintha punk lenne és abba színes póthajakat is bele lehet fonni.
2020. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszodat, nem is tudom miért nem jutott ilyesmi az eszembe!
2020. aug. 23. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell leállni, csak normálisan festeni és ápolni. Nem otthon, hanem olyan mesterfodrász segítségével, akinek az egészséges haj a küldetése; és ennek megfelelő márkákat használ.
2020. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát képzeld, volt olyan hogy évekig csak fodrásznál festettem. Attól még a hajfesték ugyanúgy káros.

Ez meg, hogy mesterfodrász.....nincs pénzem mesterfodrászra de attól még nem akarok lenövést. Elég csúnyán tud mutatni a szőke hajamon a szinte fekete lenövés, nem igazán tartom szexinek a Billie Eilish féle stílust....

2020. aug. 23. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mesterfodrász a lényeges kulcsszó, hanem hogy olyan valaki legyen, akinek az egészséges haj a célja. Olyan anyagokkal dolgozzon, amely nem roncsolja tovább, a festés mellett foglalkozzon a hajszerkezet építésével és megerősítésével, ajánljon megfelelő sampont, hajápolót, nem csak vaktában, hanem úgy, hogy ért hozzá... Igen, nem a sarki Mariska néni lesz az ideális fodrász, aki kétezerért befesti. De valamit valamiért.


Én tanácsot adtam, nem rosszindulatból írtam, hanem mert én is véletlenül találtam ilyen fodrászt, és ég és föld a különbség, a saját hajamon látom - pedig korábban se volt rossz, frissen festve mindig szép volt.

De ha ez ilyen sértő, akkor nem mondtam semmit. 🤷‍♀️

2020. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyet tudok érteni az előzővel, egy igazán jó fodrász nagyon sokat tud változtatni. A festés persze káros, akármennyire is jó termékekkel és magas tudással dolgozik valaki, főleg, ha gyakran váltasz hajszínt. Egy alapos vágás és gyakori fodrász látogatás kellene, amíg le nem nő a roncsolt hajad. Próbálj professzionális hajápolókat használni, az interneten közel drogériás áron lehet profi, koncentált hatóanyagú termékekhez jutni (Wella, Indola, Londa, stb., ezek még nen olyan top márkák, de a dorigériástól jobbak).

Talán egy jól vágott fazon, illetve ahogy előttem is ajánlották, különböző fonások picit megszerettetnék veled a frizurádat. Utoljára még festesd be az eredeti hajszínedre egy fodrásszal, aztán kész. Ha nagyon utálod az eredeti hajszíned, akkor kénytelen leszel egy JÓ fodrász segítségét kérni a jövőben, ami ugye nem olcsó. Erre nem lehet jobb tanácsot adni, akarat kell, hogy ne változtasd össze-vissza a hajad színét. Sok sikert!

2020. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg henna-cassia-indigo vonalon csinálhatnád tovább,ezek nem károsítják a hajat, természetes dolgok. Sajnos világosítani nem tudsz velük a hajadon,de lehetsz még vörösesbarna,sötét vörös,burgundi,fekete, különböző adalékokkal, keverési módokkal lehet kísérletezni.
2020. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!