Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Profi bőrápolási rutin tippek?...

Profi bőrápolási rutin tippek? Teljesen kezdő vagyok! (The Ordinary,PC stb termékekkel)

Figyelt kérdés

Sajnos emésztési gondok és enyhe IR miatt menstruáció előtt borzasztó pattanásaim vannak. A belső megoldás már folyamatban van, de nyilván sok idő mire helyrejövök.

Olvasgattam ezekről a profi termékekről, amiket nagyon ajánlanak, de fogalmam sincs miket szerezzek be, melyik márka a legjobb?

Tudnátok segíteni?

Kombinált bőröm van, és az államon, állcsontnál jönnek ki mély kinyomhatatlan csomók :(



2020. szept. 1. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló cipőben járok, illetőleg jártam, mivel úgy egy hónapja lecseréltem az arcápolási rutinomat úgy ahogy volt, ami egy remek döntésnek bizonyult :) Az általad említett termékekről sajnos nem tudok nyilatkozni, de ami nekem nagy változást hozott, az a két lépcsős (olajos, majd habzó lemosóval) arctisztítás, illetve a C vitamin tartalmú krémek bevonása. Nekem jelenleg úgy néz ki a rutinom, hogy egy sima, de jó minőségű olajat használok arctisztításra első lépésként (javaslom amúgy, hogy olvass utána az "oil cleansing method"-nak), amit egy bármilyen gyógynövény, vagy akár élelmiszer boltból is be tudsz szerezni, majd ezt követően Himalaya márkájú arclemosót használok (vagy a kék vagy a zöld gélt, amelyikhez kedvem van, most a nevük nem jut eszembe, de mindkettő csoda jó szerintem), majd estére a Pompom nevezetű márka c vitaminos zseléjét használom kiegészítve a Bűbáj szérummal, nappalra pedig a a Neroli hidratáló krémjüket (zseniálisan működik alapozóval keverve, mintha magától lenne szép egységes a bőröm). Ez már önmagában rengeteget segített a bőrömön, de ha még így is kijönne egyszer-egyszer egy csúnyább csomó az állam környékén, akkor a Himalaya termékek közt van egy krém, icipici tégely és elég drága, de iszonyat kevés kell belőle, úgyhogy jó sokáig kitart, ami kifejezetten pattanásokra van tervezve és valóban eltünteti a kis csúnyaságokat egy vagy két krémezés után. Ráadásul nekem elég érzékeny, ekcémára hajlamos bőröm van, ezek a termékek mégsem okoztak eddig gondot, úgyhogy meleg szívvel tudom őket ajánlani. De konkrét termékektől függetlenül tényleg a két lépcsős tisztítás és a c vitamin az, amire azt mondom, hogy egy próbát megérhet, mivel nekem legalábbis sokat segítettek. Sok sikert a hozzád legjobban passzoló rutin és termékek megtalálásához :)
2020. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes választ! Ment a zöld kezecske! 😊
2020. szept. 1. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Érdemes a következő termékekből keresni egyet-egyet, de az aztán nagyon pénztárcafüggő, hogy melyik márkát választod. Az Ordinary olcsóbb, de általában csak 1-2 hatóanyag van egy termékben, és úgy kell összeválogatni, hogy neked mi kell. A Paula's Choice termékei általában összetettebbek, de jóval drágábbak.

1. Gyengéd arctisztító, ebből nem kell drága, még a drogériákban is vannak jók. Arra vigyázz, hogy amire azt írják, hogy pattanásos bőrre való, azok általában túl agresszívak, és csak rontanak a pattanásokon.

2. Ha vízhiányos a bőröd, akkor használj egy nem zsíros arckrémet. Nappalra érdemes lehet fényvédőset választani.

3. Szalicilsavas (kb. 2%) peeling

4. Pattanásokra helyileg (nem az egész arcra!) használhatsz benzoil-peroxidot, azt a gyógyszertárban lehet beszerezni.

5. Egyéb hatóanyagokat is kipróbálhatsz, pl. niacinamid, azelainsav, retinol

2020. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2020. szept. 1. 23:44
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszert nem szedhetsz? Bőrgyógyászati...
2020. szept. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szedtem már eddig összesen 2évig isotretinoint, meg antibiotikumból rengeteget. Addig voltak jók amig szedtem,aztán halottnak a csók.

Most diétahiba miatt volt nagyon csúnya,de mikor tartom a diétát egészen szép szokott lenni :)

2020. szept. 3. 07:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggel mester hármas: lemoso habzo viz alapu pl cera ve markaju, hidratalo krem, fenyvedo.

Esti: dupla tisztitas: olajos alapu lemoso, habzo lemoso, hidratalas.

Heti egyszer hamlasztas.

2021. febr. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!