Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érzékenybőrű lányok, ti mit...

Érzékenybőrű lányok, ti mit csináltok? (szőrtelenítés)

Figyelt kérdés

Nagyon érzékeny a bőröm, gátlásos is vagyok miatta. Évek óta nem voltam emiatt még strand közelében se.

Gyantától sokáig piros a bőröm és mire feltudnék venni egy rövidebb ruhát, addigra már kezd visszanőni. Kozmetikus azt mondta, hogy nem tud vele mit csinálni.

Epilátor jó ötletnek tűnt, de nagyon sok benövésem lett tőle, hiába dörzsiztem a lábam fürdés közben.

Borotva ugye max egy napig ha jó. Nagy nehezen beruháztam az IPL gépre, párszor próbáltam, de nem volt nekem tartós és sose értem a végére.

Így kell leélnem egy életet, hogy takargatom magam?



2020. szept. 6. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Inkább szedj magadra egy kis önbizalmat és internalizáld, hogy mivel nem vagy kisgyerek már, hanem felnőtt ember, ezért igenis nőni fog a szőröd.


Mint minden egyes embernek a Földön. A szőr növése teljesen természetes, az viszont nem, hogy megalázzák miatta a nőket. Az '50-s évek óta megy ez a mondva csinált f.szság, az is csak azért, hogy a borotvát gyártó cégeknek legyen kinek eladni a sz.rt (mivel a férfiak leléptek a háborúba, nem volt elég kereslet, stb stb). Nem kéne ilyen szinten kínozni magad csak mert a társadalom eldöntötte, hogy na most innentől fogva felnőtt huszonéves nők nézzenek ki úgy, mint a szőrtelen tizenéves kislányok. Ha ez nem szimpla szexizmus lenne, a férfiak is napi szintű vendégei lennének a kozmetikusoknak és a szőrtelenítő reklámokat férfiak dominálnák...

2020. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsőként beletörődtem, hogy ilyen vagyok és letojom mások véleményét, aztán vettem egy elektromos testborotvát és azzal szőrtelenítek. Nincs teljesen sima hatás, kicsit tüsis, viszont nulla irritáció. El lehet gondolkozni hogy mi a szebb, a picit borostás, de szél bőr, vagy a teljesen sima, de pattanásos, kiütéses, benövéses. Én az előbbii mellett döntöttem.
2020. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, nem ez a világ legnagyobb problémája, de engem mégis zavar. Gyakran irigykedve nézek másokra, hogy milyen fesztelenül sétálnak az utcán a szép bőrükkel.


Ha rendbe jönnek a szőrtüszőim, kipróbálom a taktikád, mert az epilátornak van borotva feje is.

2020. szept. 6. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván engem is zavar, viszont rájöttem, hogy ez rajtam kívül az égvilágon senkit sem érdekel. Próbáld ki, sok sikert! 😊
2020. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, tudom, hogy nem szólhatok bele, de azt tanácsolom, hogy ha ennyire macerás az egész, akkor inkább hagyd megnőni. Ne foglalkozz azzal, ki mit gondol róla, amíg rendszeresen tisztálkodsz és igényesen bánsz a testeddel. Elsősorban magad miatt nézz ki úgy, ahogy, ne mások miatt, de ha mégis hatnak rád a visszacsatolások, vedd figyelembe, hogy nem kevés embernek kifejezetten tetszik ez (is).
2020. szept. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
En feladtam (es nem takargatok semmit).
2020. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon átérzem a helyzetedet, mert nekem is borzasztó sok gondom volt és van a szőrtelenítéssel. Az évek során több módszert is kipróbáltam, de mivel érzékeny a bőröm, a gyanta és az epilátor engem is hónapokra kikészített (tavaly nyáron pl. egyáltalán nem tudtam sortot vagy rövid szoknyát felvenni, annyira pöttyös lett a lábam), így végül kénytelen voltam a borotváláshoz visszatérni. Ha ügyesen csinálom, még mindig ez okozza a legkevesebb irritációt. Az igaz, hogy sűrűbben kell végezni, nálam 2-3 naponta esedékes, kivéve ha randira készülök :), de hát ez van, úgy látszik, meg kell tanulnom vele együttélni... :(

A tartós szőrtelenítés egyelőre egy álom számomra, mert nagyon drága, és előbb-utóbb úgyis visszanő a szőr, szóval egy jó darabig még biztosan a borotvánál maradok...

2020. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ha spórolni szeretné rá, semmiképp se IPL-es gépet vegyél, lehet jobb választás lett volna a lézer.
2020. szept. 11. 15:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi a tanácsot, majd észben tartom, hogyha majd egyáltalán eljutok odáig, hogy megengedhetek magamnak egy ilyen készüléket... :)
2020. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!