Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotvakéssel kopaszra borotvá...

Borotvakéssel kopaszra borotválás? Nagyon necces?

Figyelt kérdés
3 pengés willkinsonnal borotválom a fejemet már jópár éve, ill párszor megpróbálkoztam a gilettel is de most válltanék mert elegem lett hogy havi 20 borotvát kidobhatok ill millió liter vizet pocsékolok minden egyes nyíráskor. Ezek a többkésesek borzasztó hamar eltömődnek, és bár kilehet őket mosni erős vízsugárral de akkor is szenvedés. Elgondolkoztam a borotvakésen hogy hátha, szerintetek? Valakinek tapasztalat? Többpengéssel még csíkba nem vágtam, de volt hogy belekapott a bőrömbe, vagy patit vágott le és vérzett.

2020. szept. 17. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, azzal sima felületeket (pl. arc) lehet borotválni, a fejedet szétkapja. Szerintem ne eldobhatós borotvát vegyél hanem rendes fejeket, Gilette 4 darab kb 5ezer forint (5 pengés) és nekem az elég egy hónapig, hetente kicserélem a fejet.
2020. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 b1812567 ***** válasza:
100%

Saját magadnak, hagyományos borotvakéssel, azt felejtsd el.

Én eldobható wilkkinsonnal szoktam, és elég sokáig bírják. Nem hagyom megnőni, 2-3 naponta leborotválom, zuhany alatt, tusfürdővel, úgy nem tömődik el.


Esetleg villanyborotva?

2020. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Borbélynál szoktak borotvakéssel fejet borotválni, de saját magadnak nem javasolnám.
2020. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csao. Én általában Wilkinson Extrem3 eldobható borotvát használok fejborotváláshoz. Nekem az vált be a legjobban.

Amikor 2-3 naponta borotváltam a fejem, egy borotva kb 1 hétig simán használható volt. Én magamnak mindig tarkopaszra szoktam, tehát szál iránnyal ellentétesen is lehúzom, így lesz tükör sima. Nyilván úgy jobban kopik a borotva éle is. Illetve nem mindegy milyen erős szálú a haj. Próbáltam nyeles borotvával (borotva késsel)is, de nagyon nem jött be. Egyrészt magadnak nehéz úgy forgatni, úgy fogni, hogy mindenhol normálisan leborotváld, nagyon könnyen megvághatod magad, szép kis sebeket lehet vele szerezni. A fejen lévő kisebb pattanást vagy anyajegyet is megvágja, megvághatod. Inkább akkor használj elektromos borotvát. Nekem Braun van, és az tükör simára leszedi, de van hogy nem szedi le mindenhol és még utána kell borotválni sima borotvával. Tehát szerintem maradj a hagyományos biztonsági borotvánál. Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan.

2020. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!