Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Volt már olyan, hogy azt...

Volt már olyan, hogy azt mondtátok bizonyos nehezen kezelhető bőrproblémákra / hibákra, hogy többé nem érdekel és megpróbáltok vele együtt élni?

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok és nagyjából 17 éves korom óta küzdök folyamatosan a nagyon extrém mitesszerekkel az orromon és a T-vonalamon. Voltak olyan pontok, amikor nagyon magam alatt voltam miatta és úgy éreztem mindenki az arcomat nézi, de szerencsére mára elmúlt, több barátnőm is volt és ez a szerény 7 év elég volt arra hogy elfogadjam. Úgy gondolom, hogy nagyon kevés ember tudna nekem újat mondania kezelésükről. Több tucat kozmetikus, bőrgyógyász, méregdrága krém, kezelés, kúra után már belefáradtam. Nagyjából azzal tudom szinten tartani, hogyha minden egyes este legalább 30-40 percet rászánok a gőzölésre, nyomkodásukra, majd használom a bőrgyógyász által javasolt termékeket, de a bőröm jellege miatt sosem lesz makulátlan az orrom, főleg hogy ezekre nem mindig van időm. Nem iszom, nem dohányzom, sportolok, csak tisztított vizet iszom és nem eszek semmi szemét kaját már egy nagyon jó ideje. Volt, amikor teljesen kifordultam magamtól és dobáltam össze vissza a tükröt, kencéket, eszközöket mert annyira felidegesített hogy én mindent megteszek az arcom ápolásáért, naponta 4-5x kezelem a nekem felírt készítményekkel, míg mások semmit nem tesznek érte és mégis babaőrűek.


Kozmetikusokra és kozmetikumokra valamint eszközökre is egy kisebb vagyont költöttem, de mindig csak 1-2 napig "szép" ezek után a bőröm, bár a nyomkodás meg krémek miatt olyan piros ilyenkor hogy nem is tudom jobb-e, mint alapállapotában.


Mindig úgy éreztem, hogy hatalmasat levesz az önbizalmamból ez a dolog. Nem mertem ismerkedni, mindig rejtegettem az arcomat főleg hogy az akkori barátaim is mindig azzal jöttek, hogy miért nem kezdek vele valamit mert ők is látták rajtam hogy rengeteg mindenben gátol. Nem győztem mondani persze, hogy én nagyon keményen rajta vagyok az ügyön de egyszerűen nem akarnak eltűnni a mitesszerek. Tényleg úgy képzeljétek el, hogy akárkit kérdeztem / beszélgettem vele erről azt mondta, hogy ennél "csúnyábbat" még soha sem látott. Barátnőim pedig mindig azt mondták, hogy nem érdekli őket mert egy idő után már észre sem vették, csak az elején volt "fura".


Mára már túl vagyok mindezen, de ha valaki itt úgy érzi hogy tudna valami nagyon új, bevált tanácsot adni akár a mitesszerekre akár a velük való együttélésre azt nagyon megköszönném, szó szerint aranyat érne számomra.


Nagyon nehezen sikerült elérnem, hogy mára már egyszerűen nem érdekel a dolog és próbálom figyelmen kívül hagyni, de sajnos szemtől szembe, fehér fény / napfény alatt még mindig nem tudok felszabadultan beszélgetni senkivel, mert előjön az elmúlt évek szenvedése valamint maga a tény, hogy akármennyire nem érdekel de attól még ott vannak. Lehet beszélni az önbizalomról és egyéb dolgokról de nekem sajnos a mai nem megy a "hibám" 100%-os kizárása.



2020. okt. 28. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ugyanez. Én is végigpróbáltam már mindent, de minden csak hatástalan vagy még rosszabb lesz tőle, és most már egyszerűen nem érdekel. Elfogadtam, hogy ilyen a bőröm. Amik a legjobban beváltak módszerek, azokkal igyekszem a lehető legjobb állapotban tartani, de nem stresszelek többet emiatt. Már amúgy is egyre kevésbé érdekel, hogy mit gondolnak mások és egyre könnyebben fogadom el magamon azokat a dolgokat, amik korábban nagyon zavartak. Már nem másokra akarok hasonlítani, hanem saját magamból próbálom kihozni a legjobbat. Szerintem a legtöbben átesünk egy ilyen változáson kb 25 éves kor körül.

Ha annyi minden nem vált be, akkor már ne a további kísérletezgetésekről szóljon az életed, hanem az elfogadásba fektess több energiát.

Én most, hogy már megtanultam elfogadni azokat a hibáimat, amiken nem lehet változtatni, sokszor azt veszem észre, hogy a probléma nem is volt olyan vészes, mint amennyire annak hittem.

2020. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam 20 éves és ő küzdött évekig szintén nagyon durva bőrproblémákkal,nála is szintén minden módszer hatástalan volt.A krémek, pakolások, drogériás termékek, patikai szerek mind 0 eredményt hoztak. Végül a sokadik bőrgyógyász felirt egy Inerta nevű tablettát és éjjelre Zindaclin nevű krémet. A tabletta nagyon erős, de hatott, teljesen rendbetette a bőrét.Fél évig kellett szednie. Nem irtad hogy a sokféle kipróbált dolog között gyógyszeres kezelés is volt-e, de nekünk ez vált be kizárólag.
2020. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Én azért nem tudom ezt könnyen elfogadni a saját életemben, mert tudom, hogy legtöbbször a bőrprobléma az csak egy tünet. Én psoriasisszal küzdök és nem tudok szemet hunyni felette, mert ezt az immunrendszer okozza, ez egy gyulladásos betegség, márpedig én szeretnék egészséges lenni és rájönni, mi kavar be az immunrendszeremnek. Nyilván esztétikailag is zavar, másrészt kellemetlen, de legfőképp azért, mert nem akarok krónikus gyulladással élni a szervezetemben, ez később sokkal komolyabb tüneteket is produkálhat, nem akarok addig várni, míg rámegy pl. egy ízületemre vagy valami. Nyilván nem forgok rajta, ha belobban, elfogadom, nem tudok vele rövid távon mit csinálni, de azt nem fogadom el, hogy hát én ilyen vagyok, kész, hanem aktívan igyekszem rá megoldást találni.

Nem reklámok alapján tudakozódok, hanem elsősorban tudományos publikációkat olvasok a témában és megbízható szakemberhez fordulok az ügyben.

2020. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pszichés az egesz.

Többször is leírod, hogy nem érdekel már, túl vagy rajta, mégis regényeket írsz rola

... Minél kevesebbet foglalkozol az egésszel, annál könnyebb lesz valóban elfogadni. Egyszerűen csak tartsd tisztán a bőrödet és kész, foglald el magad mással. Nem a te arcborod körül forog a világ, hidd el. Akikről azt hiszed, hogy megbamuljak, 90%-ban észre se veszik, annyi más dolguk van.

2020. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!