Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitesszeres, pattanásos...

Mitesszeres, pattanásos bőrűek, nektek mi a bőrápolási rutinotok?

Figyelt kérdés

Illetve mióta használjátok a termékeket és milyen változásokat vesztek észre az arcbőrötökön?

REGGELI rutinom: [link] és

[link]

ESTI: arctisztó gél + [link] +

[link] +

[link] +

[link]

Heti 1-2x: [link]


2020. okt. 31. 07:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Reggel is hasznalom a tonikot
2020. okt. 31. 07:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Zsíros, pattanásokra és mitesszerekre hajlamos bőröm van, pedig már 25 éves vagyok, így a bőrápolásomban már a smart ageing is szerepet kap.

Reggeli rutinom:

- hidegvízes arcmosás

- a Geek&Gorgeous új hidratáló tonikja

- The Ordinary niacinamid szérumja, hogy a bőröm zsírosodását valamennyire visszafogja napközben

- Geek&Gorgeous C-glow C-vitaminos szérumja

- 50 faktoros fényvédő, ebből egyelőre nincs egy bevált termékem, mindig váltogatni szoktam őket


Esti rutin:

- olajos lemosóval leszedem a sminkemet

- Geek&Gorgeous Jelly Joker arclemosójával megtisztítom az arcomat

- újra jöhet a reggel is használt G&G hidratáló tonik

- ezután hámlasztani szoktam, a bőröm aktuális állapotától függ, hogy épp melyiket használom ezek közül (Geek&Gorgeous Cheer Up, The Ordinary 7%-os glikolsavas tonikja vagy szintén a The Ordinarytól a 10%-os Lactic Acid)

- szérumok következnek, ez nálam a Geek&Gorgeous aPad és a The Ordinary niacinamidja ismét

- ezután retinolt használok, ami mostanában szintén Geek&Gorgeous, A-gamenek hívják, és imádja a bőröm

- ezután jön a kedvenc hidratálóm ami egy teljesen sima, mindenmentes Balea, jól hidratál és nem irritálja a bőrömet


Heti-kétheti egyszer szoktam még a The Ordinary 30%-os AHA-ját használni gyorssegélynek mitesszerek ellen, illetve utána agyagos maszkot, ezek ketten nagyon szépen kiszedik a sok trutyit a pórusokból.



Mióta ezt a rutint követem a pattanásaim, aknéim szinte teljesen megszűntek, a bőröm sokkal kevésbé zsíros, tisztább, ragyogóbb, egészségesebb, mitesszerből is jóval kevesebb van, szóval összességében elégedett vagyok vele.


25/L

2020. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggel:

- habzó arclemosó (Uriage, LRP, Happyskin, mikor melyik)

- Panarom aromavíz tonizálásra

- szemkörnyékápoló

- hidratáló/fényvédő


Este:

- habzó arclemosó

- aromavíz

- szemkörnyékápoló

- hidratáló

Régen szérumokat is próbáltam, de csak rontottak a helyzeten (niacinamide, bha, aha), így azokat elhagytam, azóta szebb a bőröm.

Heti egyszer rakok fel Ilcsi pakolásokat, előtte bőrradírt használok (muszáj ezt, sajnos nekem a bha, vagy a peeling nem szedi le, amit le kell).

2020. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17 éves vagyok és zsiros,tág porusok,mitesszerekkel küszködök,hófehér böröm van amin elég hamar meglátszanak a bőrhibák.

Eddig Vichy zöld termékeit használtam, most Uriage termékeket akarom ki próbálni, Uriage zsiros börüeknek való krémjét és A vitaminos szérumot keverek bele és azt kenem este az arcomra reggel meg ha nem sminkelek és sehova nem megyek E vitaminos szérumot keverek bele és azt kenem fel.

Heti egyszer vichy termékel bőr radirozok, és olykor mélytisztitást végzek, gözölés,mitesszereket kinyomom, dermofil pasztát kenek olyankor rá, és vegül hidratálás. De ez ritkábban csak mikor mélyen tisztitok.

2020. nov. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
effeclairt szerintem gyorsan dobd ki, szulfátos, parfümös :( helyette ajánlom a balea med arclemosó gélt, vagy cerave hidrating, de reggel én csak sima vízzel mosok arcot. Estére fontos lenne erre a bőrtípusra első lépésben egy olajos tisztító, hogy a pórusokat is kipucold. pl nivea grape. estére inkább lrp cicaplastot ajánlom. illetve ami nekem a legtöbbet segített, az a retinol, de mellé megy nia, apad, illetve szerintem kéne neked egy bha is (cosrx).
2020. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!