Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik még szilikonos sampon?

Létezik még szilikonos sampon?

Figyelt kérdés

Pár éve észrevettem, hogy a hajam mosás után nagyon hamar lelapul, hamarabb is zsírosodik.

Ilyen problémám a régi, szilikonos samponokkal nem emlékszem, hogy lett volna.

Eleve vékonyszálú, tartásnélküli, de régebben szebb volt. Pedig nincs festve, ápolom, a tövekre sosem teszek kondícionálót, nem is hosszú, mégis másnap már alig van valami formája, a fényét is elveszti. Anno a Nivea, Fructis, Pantene samponokat használtam, de már ezekből is mindenhol a menteset látom.

Légyszi a "dehát a szilikon ártalmas" válaszokkal kíméljétek, azzal nem segítetek, a kérdésre válsazoljatok.

Szeretnék venni megint valami igazán jó szilikonos sampont, hogy megnéztem tényleg ez-e a gondom.



2020. nov. 9. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, amit tudok, hogy biztosan van benne, az a Pantene Intense Repair sampon, Loreal Dream Long, Garnier Fructis Good by demage.

Ezeket pedig kb mindenhol lehet kapni, szóval biztosan találsz. Ha van ami megtetszik és nem vagy benne biztos, hogy szilikonos-e, akkor csak nézd meg az összetevőlistát a hátulján. A dimethicone pl. szilikon, sok más néven is lehet, de ez talán a leggyakoribb.

2020. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. nov. 10. 07:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az INCI listát. Amelyik összetevő - (i)cone, (i)conol, oxane - ra végződik, az mind mind valami szilikon, vagy szilikon származék.
2020. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként a Kallos termékek baromi olcsók, azok tele vannak szilikonnal. Literes kiszerelésű termékeik párszáz forintba kerülnek.
2020. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Kallos a legjobb.
2020. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!