Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen termékeket ajánlotok...

CandyBetty kérdése:

Milyen termékeket ajánlotok pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés
Az arcomon, homlokom, mellkasomon és hátamon vannak jelen a pattanások. Korábban az arcomon nem sűrűn találkoztam velük(csak a homlokom volt mindig problémás), de nyár végére eléggé tele lett az arcom és a helyzet azóta se javult. A hátamon és mellkasomon is régóta szenvedek velük. Utánaolvastam pár dolognak és azt találtam, hogy a bha hámlasztó jó, de sajnos a termék ami megfelelő lenne az jelenleg nincs vagy magas az aha%-a. A fekete szappanról hallottam még, de abból sem tudom milyen lenne jó. Jelenleg a napi rendszerességgel fogyasztott galaj (tejoldó, még a közönségessel is megakarom próbálni) teát használom, de úgy érzem ez nem igazán elég. Ha esetleg van valami bevált termék amiről tudtok(természetesen nem csak arcra), vagy valamilyen étel kúra ami segít annak nagyon örülnék.

#bőr #pattanás #bőrprobléma #mellkas és hát
2020. nov. 24. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Acneminum vitamin,elvileg elég jó. Különféle teákat is érdemes lehet inni. Az olajos dolgokat kell kerülni.:)
2020. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Akneroxid patikából, viszont nagyon körültekintően kell használni. Testre vékonyan felkenve fent hagyhatod, de arcra csak maszkként használd, tehát 5 percre rajtahagyod és utána lemosod. Hámlasztókkal nem szabad együtt és nagyon erősen hidratálj mellette mert szárít.
2020. nov. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem mindegy, milyen pattanások. Nem biztos, hogy az beválik neked, ami másnak is. Pl. nekem az Akneroxid nem vált be arcra, sem maszkként, sem egész éjszakára fennhagyva (nekem pl. nem ütötte ki akkor sem a bőrömet, de a pattanásaimmal nem csinált semmit).

Nekem ilyen gócos, gyulladt pattanásaim voltak főleg - a Bioderma Sebium Night Peel éjszakai arcon hagyós hámlasztó gél vált be nekem a leginkább, amellé eseti kezelésre teafaolajat, ill. teafaolaj tartalmú ecsetlő gélt használok, zsíros bőrre való habzó arclemosót és sminklemosót (igazából arclemosóból sokfélét kipróbáltam, és nem láttam hatásra különbséget közöttük, így a legolcsóbb Balea mellett kötöttem ki... pedig Clinique-től kezdve a bio fekete szappanokig mindent kipróbáltam; sminklemosóból eddig az aktívszenes Bielenda sminklemosó vált be leginkább, kár, hogy csak neten tudom beszerezni). Emellett heti-kétheti egyszer teszek fel egy kémiai hámlasztót (Revolution-öst)... arckrémből még keresem az igazit. Az Yves Rocher-nak volt egy nagyon jó, nagyon könnyű állagú arcszéruma / gélje, ami elvileg ilyen légszennyezettség elleni, de a weboldalon már nem láttam, azt nagyon szerettem.

2020. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Olvass utána a Skinsmarton :)
2020. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Én viszont egy kozmetikust és egy normális tisztítást ajánlok elsőnek. Nem mindegy milyen a bőrtípusod, milyen pattanásokról van szó, mennyire van elkaparva, begyulladva. Egy normális (!!!) kozmetikus felismeri a bőrtípusod, annak megfelelően kezel, és ad otthonra is tippet, hogy mit használj. Kiindulópontnak jobb szerintem, mint kísérletezgetni.

Én hiába kentem otthon bármit is a fejemre, nekem a kozmetikus tudta rendbe tenni egyedül.

2020. nov. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Az Acneminum kizárólag gyógynövényeket tartalmaz, köszönöm a lepontozást, de szerintem fontos, hogy ne gyógyszerrel kezeljük, amit nem muszáj. Ezt több ismerősöm használja, nekik jól műkködik.
2020. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó: Hagyd. Mindenki bőrgyógyásznak hiszi magát, közben meg olyanokat mond, hogy kozmetikusként nevetek rajta :D De mindenki úgy teszi tönkre a bőrét és a szervezetét, ahogy akarja.
2020. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!