Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik kémiai hámlasztó jött...

Melyik kémiai hámlasztó jött be mitesszerek, pattanások ellen?

Figyelt kérdés
BHA hámlasztót keresek mitesszerek és pattanások ellen. Nektek melyik vált be? Többen is ajánlották a Greek&Gorgeous-tól a Calm Down-t, de azért több véleményt is meghallgatnék.

2020. nov. 27. 08:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Sose sikerül helyesen leírnom, Geek&gorgeous
2020. nov. 27. 08:52
 2/16 anonim ***** válasza:
5%
Mivel kifejezetten a BHA miatt vennéd, valószínűleg csalódni fogsz, 1% körül van benne, ammi kb semmit nem ér. Inkább a COSRX BHA, drágának tűnik, de örök életre elég a 100 ml. :) Ezen kívül milyen a rutinod? Miket használsz? Milyen a bőrtípusod? Csak mert vannak más aktívok is, amik hatásosak, de addig nem tudok ajánlani. :)
2020. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Szia.

Én használtam a Cosrx aha és bha hámlasztóit, jelenleg pedig a The Ordinary termékek közül használom az aha30%/bha2% és a mandelic acid hámlasztókat kiegészítve a Niacinamide10%+ Zink1% termékükkel.Kb. 2 hete érkezett meg a rendelésem a deciem hivatalos oldaláról (23% kedvezményt adtak novemberben) azóta használom s látványos az eredmény. Imádom 😊😊

2020. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
#3 ne ajánlgassunk már a kérdezőnek 30-as savat, mikor azt se tudjuk van-e rutinja, használ-e fényvédőt. Az nagyon nem kezdők kezébe való sav. :(
2020. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Véleményt kért. Gondolom utánajár a dolgoknak, ahogy én is tettem/teszem mielőtt bármit is vásárolok.
2020. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Tudom, csak én már extra óvatos vagyok az aljánlásokkal, mert láttam már olyat, hogy valaki szanaszét égette a fejét. Neked is és nekem is egyértelmű, hogy utánaolvasunk, de a kérdező hozzáállását nem ismerjük sajnos. Egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy utánaolvasnak az emberek.
2020. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nincsen különösebb rutinom.. ezt is csak a mitesszerek miatt szeretném használni. 16 éves vagyok. Ilyen idősen árthat valamit?
2020. nov. 27. 10:24
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Igen, a hámlasztók tudnak ártani, az AHA sav fényérzékennyé teszi a bőrt, de nem kell megijedni, okosak kell használni. Azt ajánlom, előbb mindenképp kezdd az alapokkal, már ezzel hatalmas változást lehet elérni. Mivel fiatal vagy, igyekszem a leginkább pénztarcabarát termékeket ajánlani.


Este dupla tisztítást végzünk, a mitesszerek miatt első lépésben mindenképp olaj alapú lemosót ajánlanék: Nivea szőlőmagolajos, vagy [link] <- azt írja nem gyártják, de van még helye a polcokon a dm-ben, vagy ennek van egy ultra sensitive változata, az is jó, csak kicsit nehezebb lemosni. Ezekből kb 3 csepp kell, szárazon masszírozd vele az arcod 2-3 percig, hogy feloldjon minden olaj alapú dolgot rajta.

Este második lépés egy vízbázisú lemosó: [link] ebben nincs semmi csúnya, nagyon jól lehozza az olajat is, szépen tisztít. (Ezen kívül CeraVe lomosók is opciók, de azok kicsit drágábbak). Ezzel mosod le az első, olajos tisztítót, ehhez már nyilán kell víz.

Este az utolsó lépés a hidratálás: Ha van nálatok Müller, akkor Mixa cica creme, ha nincs, menj be a gyógyszertárba és kevertess egy testesebb hidratálókrémet. Kb 300 forint. Ezen kívül szintén a CeraVe hidratálóit ajánlanám, kb bármelyiket, amiben nincs fényvédő.


Reggel elég egy langyos vízes arcmosás, vagy a gél állagú tisztítóval is moshatsz arcot, ha nagyon koszosnak, izzadtnak érzed.

Reggel a második és egyben legfontosabb lépés a fényvédő. Bármelyik jó, amiben nincs alkohol denat és legalább 30, de inkább 50 faktoros. Olcsóbb kategória: [link] és [link]

(Olyanokat ajánlottam, ami nagyon sok tudatos bőrápolónak, köztük nekem is bevált. a fényvédőt imádom.)


Ez az alaprutin. Innentől kezdve annyi a dolgot, hogy olvasol. Rengeteget. Ajánlom a skinsmart.hu-t, nekik YouTube csatornájuk is van, illetve instán okosszépséget, neki meg blogja is van. Nézz utána mindennek, mit érdemes használnod, mi mire való, hogyan biztonságos. Én azt mondom kb 3 hét alaprutin után bevezetheted az első hámlasztódat (továbbra is COSRX-et ajánlom, de olcsóbb kategóriában Revox szalicilsav, viszont ez kisebb eséllyel lesz hatásos).

2020. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még mindig, ez a COSRX, amiről beszélek, csak mert van többféle, és nem voltam egyértelmű: [link]
2020. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó! Nagyon hálás vagyok! Beírtam az eBay keresőjébe hogy COSRX és egy ugyan ilyet hozott ki csak 4-5ezer forintért. Ugyan az lehet vagy ez már “hamisítvány”?


(Persze a többi válaszolónak is köszönöm!)

2020. nov. 27. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!