Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 14 Éves kislányomnak az arcán...

14 Éves kislányomnak az arcán sok a pattanás. Voltunk bőrgyógyásznál és a felírt krém hatására rosszabb lett. Később a Vichy normaderm-et kezdtük el használni, ami csak ront a helyzeten. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek másikhoz.
2020. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem aknéja van?

Amúgy minőségi arcápolók, reggel-este la-roche posay habzó arclemosó, hidratáló krém, este bha és aha sav, majd ordinary niacinamide szérum nekem eltűntette teljesen a pattanásokat.

2020. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideig használta a felírt krémet és mi volt az? Kép?
2020. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Dermafil arcszesz.Nagyon jól tisztít,fertőtlenítő, pórus összehúzó hatású.

Érdemes belülről is kezelni.

Sok zöldség, gyümölcs.

Sajnos a csokoládét és az olajos magvakat jobb elkerülni.

2020. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Lena7 ***** válasza:
54%

Nekem eddig semilyen bőrgyógyászos gyógyszer nem használt (krém sem) 🤷‍♀️


Előszőr is derítsétek ki, hogy mitől olyan az arca ?


(Hormonok, nem megfelelő étkezés -kevés víz ivás, sok csoki, sok tejtermék, kevés gyümölcs/zöldség-, tisztítja-e az arcát naponta stb..)


Az sem mind1, hogy kis miteszerek vannak az arcán vagy gyulladt pattanások.


(Egyébként ha nem rég jelentek meg az arcán, akkor az lehet a szájmaszk miatt is. Nemtud levegőzni az arca és napi 5-6 órát abban lenni nem kellemes)


Az sem mind1, hogy sminkeli-e magát vagy nem. (Ha használ alapozót, akkor az még csak ronthat a helyzeten. Vannak direkt pattanásos bőrre kifejlesztett alapozók/korrektorok, azok még nem vészesek, sőtt még segíthetnek is)



Szerintem a legjobb dolgok amit tehettek:

Elmentek 1 kozmetikushoz. Ő szépen megcsinálja az arcát és tud benne segíteni, hogy mit lehetne vele csinálni, hogy rendbe jöjjön.

2020. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
14 évesen még nem kell neki ezerlépéses rutin kétféle hámlasztóval. Ilyen korban ígyis úgyis ki fog pattogni ha hajlamos rá, csak minimalizálni lehet a helyzetet. Nem tudjuk mi az a krém amit felírt de valószínű jó lesz az csak nem jól használtátok, ezek nagyon kiszárítják a bőrt így ha nincs megfelelően ráhidratálva még rosszabb lesz tőle. Egy gyengéd arclemosó és egy jó hidratáló kell mellé, úgy próbáljátok meg.
2020. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Ja és kozmetikushoz véletlenül se vidd, az én arcomat is 13-14 évesen nyomkodták hegesre aztán most fizetethetem a húszezreket dermaroller kezelésre:))))
2020. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lena7 ***** válasza:
86%

Nem mind1, hogy milyen kozmetikushoz mész.


2 féle van, van aki nem ért hozzá (rosszul nyomja ki, erősen csinálja, vérzik tőle, heges lesz az arcod/begyullad a fél fejed stb)


És vannak azok akik értenek a szakmájukhoz, szépen rendesen kitisztítják az arcot és utánna pár hétig nagyon szép lesz.

(Kezelés után 1-2 napig piros lehet a bőr, de utánna nagyon szép lesz, nagyon sokat tud segíteni 1 kozmetikus)


Viszont nagyon figyelmesen kikell választani, hogy kihez megy az ember!


Kezdőkhöz nem feltétlenül ajánlott. Én egy idősebb 65 évkörüli nagymamához járok.

(Együtt dolgozik egy fiatalabb 30 év körüli nővel)

Nagyon szépen dolgoznak. Mindig amikor megyek hozzájuk elmondják milyen állapotban van a bőröm (javult-e, mennyire vészes stb)

Adnak tanácsot, hogy mit kenjek rá, mit használjak mit ne használjak stb. A kezelés után pedig mindig bekennek fényvédővel és adnak egy krémet, ami segít a pattanások eltüntetésében.


Persze ha valaki nem szeretne elmenni rossz tapasztalatok miatt/nem annyira szimpatikus neki, akkor megértem.


Én ezt csak azért ajánlom, mert nekem csak ez segít az arcomon.

Nagyon szép sima lesz a kezelések után.

2020. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Korából adódóan normális hogy pattanásos a bőre. Hiszen serdülő korban van.

Nem szükséges neki 15 lépéses arcápolási rutin.

Elég ha van egy kis mindennapi arcápolási rutinja. Pl:reggel este arctisztítás a bőréhez passzoló termékkel.

Felejsd el a mindenfélé alkoholos tonikokat és társait. Nem jó semmilyen bőrre az alkohol. Csak még jobban fokozza a faggyú termelést.

Illetve mindenképp használjon hidratálót. A zsíros bőrre való dolgok szárító hatásuak. Ezért szükséges a hidratálás, hogy ne húzodjon a bőr.

Egy jó kozmetikus is csodát tud tenni. Fontos a jó szakember kiválasztása.

Fontos a táplálkozás is hogy kerülje a zsíros ételeket,az olajos magvakat, csokikat.

Érdemes a fogait is megnézetni. Egy rossz fog is tud gyulladásokat okozni.

2020. dec. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
8-as: azért ne beszéljünk a tanulók ellen. ugyanolyan béna a legtöbb idősebb is, mint a legtöbb fiatal. nekem egy 50 év körüli kozmetikus nyomkodta nagyon csúnyán az arcom, a kozmetikus tanuló barátnőm az oktatója mellett pedig nagyon szépen kitisztitott.
2020. dec. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!