Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A micellás víz minek számít?

A micellás víz minek számít?

Figyelt kérdés
Tisztítás vagy tonizálás? Kell még utána külön tonikot használni?
2020. dec. 4. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Tisztításra való. Viszont nem önmagában. A micellas vízet le kell mosni egy lemosóval.

Tehát a dupla tisztítás első lépése.

2020. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan, a sminket azzal kell előszőr, utána pedig lemosni arclemosóval.
2020. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Így van, a micellás víz nem lemosásra van önmagában, csupán csak arra, hogy feloldja a bőrödön lévő szennyeződéseket, amit utána egy vízbázisú lemosóval,mondjuk egy gél állagúval (meg persze értelemszerűen vízzel) könnyedén le tudsz mosni.
2020. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyben kérném a notórius lepontozókat, hogy menjenek máshova szórakozni.

2020. dec. 4. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Tisztítás.
2020. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, a lepontozáson már meg sem lepődök, szinte mindig lepontozzák a tudatos bőrápolókat itt.


A tonik kérdésre nem válaszoltam. dupla tisztítás utáni első lépés a tonik, aminek alapvetően két funkciója van: a bőr ph-ját visszahúzni normális, savas tartományba a lúgos lemosás után, illetve hidratálás. nem tudom, milyen lemosód és tonikod van, de az ilyen drogériás alkoholos "tonikok" többet ártanak, mint használnak. illetve, ha egy normális, bőrközeli ph-jú második lemosód van (pl CeraVe), tehát nem szappan meg ilyesmi (azt semmiképp sem ajánlanám) akkor nem csúszik el nagyon a bőröd lúgos tartományba a lemosás során, tehát egy toniknak nem sok funkciója van. alapjáraton a bőrápolásban abszolút kihagyható lépés.

ha szeretnél mégis használni, kettőt tudok ajánlani olcsón, az egyik a Geek&Gourgeous liquid hydration, a másik pedig a balea med arcvíz. ezeket nem kell vattakoronggal használni, elég ha a tenyeredbe öntöd és felsimítod az arcodra a kezeddel. :)

2020. dec. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Micellás vizet nem használok sminklemosásra, csak reggeli arcmosásra. És utána nem mosom meg semmivel az arcom.


És már akkor tudatos bőrápoló voltam, mikor még csak a Biodermának volt micellás vize.

2020. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!