Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú, de kevés hajjal...

Hosszú, de kevés hajjal rendelkező lányok vannak itt? (PCOS)

Figyelt kérdés

Hosszú és nagyon kevés hajam van. Bármit használok egyszerűen semmi változás.

Régen dús hajam volt, amióta cisztáim vannak azóta megritkult a hajam. Homloknál a legrosszabb. Gondolom a hormonok miatt...

Lehetne tenni ellene valamit?

Hormon tartalmú gyógyszereket nem szeretnék szedni. Állandóan rosszul vagyok tőlük. Van erre megoldás gyógyszerek nélkül vagy fogadjam el, hogy annyi hajam van mint egy 80 éves néninek. Mindig is hosszú hajat szerettem volna és meg is tud nőni hosszúra...de hiába ha iszonyatosan kevés.

Privátban mutatok róla képet esetleg, hogy mennyire rossz a helyzet.

Van itt valaki hasonló problémával? Vagy akinek szimplán "gyárilag" ilyen a haja?



2020. dec. 13. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is vékonyszálú a hajam nem dús. Ami segített nekem az az olíva olajos hajpakolás és a henna (csak is a tiszta növényi por mert vannak hamisítványok). Konkrétan a henna segít abban, hogy erősebb legyen a hajam, növeszti is, az olíva olaj is. Rengeteg sok új babahajam lett és sokkal erősebbnek érzem. Heti 1 x elég pár órára rá kenni én a Rapunzel spanyol olíva olajat használom.

Persze belsőleg se árt ha táplálod magad belülről. D vitamin, c vitamin, cink, b vitaminok. Én magic hair splasht iszom és más a hajam akkor amikor iszom, persze nálam lehet az olíva és henna kombó miatt is. Habár azóta rugalmasabbnak érzem a hajam amióta iszom ezt a magic hairt van belőle tabletta is de én azt nem tudom lenyelni. Nekem pl hosszú volt de sokkal jobb akkor a hajam amikor vágatok belőle. Szerintem lehet nem ártana egy vágás sem. Mert nagyon elvékonyodhat a haj ha sosincs vágva belőle. Én már csak tudom. Nekem pl a rövidebb jobban áll, sokkal dúsabbnak látszik a hajam tőle.

2020. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2 évig hennáztam a hajam. 😊 Valóban csoda a hajnak. Most éppen növesztem le mert az eredeti hajszínemet szeretném visszakapni. A henna helyett cassiát használok. Nem rossz de közelről sem olyan mint a "vörös" henna, pedig azt mondják hasonló a hatás.


Köszönöm a válaszod!

2020. dec. 13. 11:07
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Nálam is ez a helyzet. Hosszú de összefogva egy tincs az egész, formázni sem lehet így, csak lóg, mivel nem akarok rövidebbet. És egyenes is ráadásul, mindent kirúg magából.

Nekem ami segített, hogy régebben mindig maszíroztam bele kávézaccot attól sűrűsödött picit, most meg ricinus olajat használok, amitől picit jobban nő és a hosszára szoktam heti 1x kefírt tenni vagy a két tojáshoz élesztő + méz.

Ettől valahogy erősebbnek tűnik nekem az egész szerkezete, használom a DM-Ben kapható középkategóriás haj vitaminokat is.

2020. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Vitaminon gondolkozt már? Én mióta kalciumot szedek, azóta szebb a körmöm és a hajam is. Bár szintén hullik nagyon durván PCOS miatt. A fodrászom még azt ajánlotta, hogy inkább menjek hozzá többször és mindig vágjunk egy keveset, így erősödik a haj.

Illetve a ricinus olajról én is hallottam jókat, nézz utána, hátha bejön. :)

2020. dec. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!