Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a gyuladt...

Mit csináljak a gyuladt pattanással?

Figyelt kérdés
Konkrétan már fáj az arcom a gyuladt pattanás(ok)tol. Valami tipp hogy el múljon?
2020. dec. 22. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Men j bőrgyógyászhoz.

Lehet, hogy kiterjedt akné.

Ha nem kezeled megfelelően, akkor megmaradhat a helye, heges lehet.

2020. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Algopyrin és méz összekeverve, majd kend be, szárít. Ugyanúgy a teafaolaj is szárító hatású. Acneminum vitamin.

Ha tényleg komoly,orvos javasolt.

2020. dec. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat
2020. dec. 22. 23:53
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Én nem teljesen értem a lepontozást, de ettől függetlenül szívesen osztok meg tapasztalatot. :) Főleg,hogy valószínű a kérdező nem jut el a következő két hétben orvoshoz,szóval nem árt valami alternatív ,de biztonságos megoldás. #2 voltam
2020. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 Miért kéne szárítani egy amúgy is gyulladt bőrt? Ráadásul a teafaolaj sokakat irritál. :(

Tisztításod, hidratálásod rendben van? Egyébként, nem tudom, mennyire akarsz rutinozásba kezdeni, ha nem, orvosig én csak helyileg kezelném dm-es szaliciles pattanástapasszal vagy 50-es akneroxiddal (ezzel vigyázz, fényérzékenyít, nem tudom, használsz-e reggelente fényvédőt) és a hegek elkerülése miatt egy jó regeneráló hidratálót is bevetnék estére, például La Roche Posay cicaplast. Emellett nagyon fontos a jó tisztítás, ne szárítsd alkoholos termékekkel. Estére egy illatmentes olajos tisztító vagy micellás víz és egy szintén illatmentes géles vagy habzó lemosó mindenképp ajánlott lenne, mert az illatanyagok is potenciálisan irritatívak.

Gyulladt pattanásoknak ezer oka lehet, hormonális vagy immunprobléma, gyulladás a szerezetben (pl rossz fog), stressz, rossz étkezés, rossz rutin, stb, tehát orvoshoz mindenképp elmennék a helyedben. Nőgyógyászhoz, ha nő vagy, fogorvoshoz és bőrgyógyászhoz is.

2020. dec. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!