Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak? A bőröm tele...

Mit csináljak? A bőröm tele van pattanással és nem az alig látszóakkal. Csúnyán be vannak gyulladva tiszta pirosak.

Figyelt kérdés
Voltam már bőrgyógyásznál, rendesen használtam amit felírt de hiába. Kozmetikusnál is jártam de az általa felírt készítmények sem használtak... Nem eszem sok egészségtelen dolgot, csak nagyon ritkán. Nagyon rossz érzés hogy az osztályban sőt a sulimban nincs olyan durván pattanásos gyerek mint én.
2015. jún. 27. 10:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ebben a korban normális az ha vannak pattanásaim de szerintem azért nem olyan gyulladtaknak kéne lenniük...
2015. jún. 27. 10:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

először is: mit írt fel a doki és meddig használtad?

mert akár fél évig is kell valamit kenni, mire látod az eredményét.


de ha úgy gondolod, inkább magad próbálkozol, akkor állíts össze egy alaprutint, amelyben egyszerű cuccok vannak, és egy pattanástalanító problémamegoldó készítmény.

fontos, hogy egy arcra való kozmetikumod se tartalmazzon alkoholt, szulfátokat, illatanyagot, illóolajat, és komedogén összetevőket sem.


az alaprutin így néz ki:


arclemosó:

balea ultra senstivie waschgel / babylove ultra sensitive waschlotion


problémamegoldó (pattanástalanító):

akneroxid krém


hidratáló:

balea ultra sensitive arckrémek


fényvédő:

uriage bariésun illatmentes spf50

la roche-posay anthelios xl mattító spf30


ha nagyon profi rutint szeretnél, akkor az alaprutint ki lehet még egészíteni hámlasztókkal, szérumokkal is.

a BHA hámlasztók pl. nagyon jók a pattanásos bőrnek.


itt találsz jó cikkeket a fent a bőrápolási tartalomjegyzék link alatt külön vannak szedve téma szerint. vannak termékajánlók is.

www.szepsegreceptek.hu/amitol-a-borod-szep-lesz/pattanasok-kezelese-a-tiszta-gyonyoru-bor-tizparancsolata/

2015. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mit jelent az egészséges étrend? Mert az eléggé relativ. próbáld meg hogy két hétig nem eszel glutén és laktóz mentes kajákat. valószinüleg lesz javulás..sőt.
2015. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sose a krémek a lényegek. szart se érnek amíg nem tudod mi okozza a problémádat.
2015. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki kéne vizsgáltatni magad hogy mi okozza a pattanásokat, lehet az rossz fog, gyulladás, ciszta, vagy akármi más gond, betegség amiről nem is tudsz.

De lehet hogy egy kajára, összetevőre reagál így a bőröd. Cukrosat, tejtermékeket, fűszeres dolgokat, zsírosat ne egyél pár hónapig, ha semmi változás akkor nem ez a gond.

Ha kencét írnak fel azt minimum 3-4 hónapig kell használni hogy hatása legyen, ha nem hatnak lehet gyógyszerre lenne szükség inkább.

2015. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, a tej-glutén elhagyás tényleg bejöhet, meg a kivizsgáltatás is, mert ezek pl. tényleg okozhatnak a pattikat.

de egy gyógyszeres krém és egy gyengéd rutin akkor is fog kelleni. aki azt írta, hogy a krémek nem segítenek semmit... hát téved. ha el vagy fertőződve a bőr a propionibacterium acnes baktériummal, akkor muszáj lesz ellene gyógyszeres krém. én nem a gagyi drogériás pattanástalanítókról beszélek, amelyek többet ártanak, mint használnak...

2015. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!