Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Másnak is feltűnt már, hogy a...

Másnak is feltűnt már, hogy a krémmánia törölgeti a túl negatív véleményeket az oldal egykori alapítójának a termékei alatt?

Figyelt kérdés

Szinte a kezdetektől fogva használom a krémmániát, több mint 300 véleményem van és rengeteg cuccot töltöttem fel, sose írtam trágár vagy épp odahányt katyvaszt ami egyáltalán nem hasznos mások számára. Ez alatt értem például az egy csillagos "ez borzasztó, ment is a kukába" és társait, amit amúgy nem is szoktak törölni.

Ugye van az oldalt anno létrehozó nőnek egy saját márkája, mostanában elég felkapott is lett. Minden termékük minimum 4 csillag fölé van értékelve, de mivel eddig én is nagyon meg voltam elégedve azokkal amiket próbáltam tőlük, nem volt furcsa. Nemrég viszont az egyik szérumtól olyan szinten kipattogtam hogy minden túlzás nélkül tinikorom óta nem volt ilyen ronda az arcom. Nagyon ritkán pattogok már ki, de ettől az egész arcom tele lett gennyes fájdalmas pattanásokkal. Be is bizonyosodott hogy ettől a terméktől volt, amint abbahagytam a használatát ki is tisztult újra a bőröm. Írtam róla egy elég hosszú véleményt, írtam jót is rosszat is de végül egy csillagra értékeltem mert ennyire rosszul tényleg semmire nem reagált még a bőröm pedig baromi sok mindent próbáltam már. Nem gondolnám hogy irreális az egy csillag, főleg úgy hogy megindokoltam miért, nem csak odahánytam hogy ez sz.r és kész. Na most ez a vélemény konkrétan eltűnt. Elég gyakran adok el parfümöket az oldalon így akarva akaratlanul is sokszor látom a profilomon a legutolsó pár véleményezésem, ezért is tűnt fel ma hogy nincs ott amit arról a szérumról írtam. Rámentem a termékre és ott is az üres véleményezős szövegdoboz jön be mintha nem írtam volna még róla véleményt. Saját véleményt nem lehet törölni, csak kiegészíteni, tehát tuti ők törölték.

Tényleg semmi trágárság vagy személyeskedés nem volt benne ezért nem értem milyen módon sértette meg az oldal szabályzatát. Azon kívül, hogy valakinek nagyon b. szhatta a csőrét az egy csillag. Kíváncsiságból végigpörgettem egy pár oldalt és úgy tűnik a két csillag még meg van engedve, gondolom higításképp meghagynak párat, ne tűnjön gyanúsnak hogy ami túl negatív azt már törlik. Nem gusztustalan szerintetek hogy egy ilyen oldal, ami arra van hogy egymást segítsük a véleményekkel részrehajló és törölgeti ami nem fényezi a szent geek & gorgeoust? És még azt hittem tindigo volt a legalja aki valami zárt csoportban könyörgött hogy írjanak a termékeihez pozitív véleményt...


2020. dec. 29. 14:29
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én még így nem jártam, de el tudom képzelni, hogy előfordul ilyen. Nekem a G&G termékek mindegyik olyan semmilyen volt, mármint jó-jó, de nem volt nagy katarzis egyik sem, ehhez mérten írtam mindig véleményt. Tehát most nem rosszindulatból, de a full basic niacinamidjánál is nekem a majdnem azonos The Ordinary jobban bejött, azért álltam át erre, mert magyar termék, mittudomén, de nem olyan jó nekem, mint a másik.


Amúgy van pár nagyon vehemens ember a krémmánián, én egyszer egy terméket pontoztam le 4-esre (!!!!) és valamelyik felhasználó nekem ugrott, hogy biztos gagyi utánzatot vettem (???) de az nem a termék hiánya, hogy én ilyen olcsójános vagyok. Aztán persze megláttam, hogy ő megveszi nagy gyűjtőcsomagban őket és krémmánián adja el darabjáért kétszer annyiért és biztos az én borzasztó rossz 4-es értékelésem nem futtatja a kis üzletét :D

2020. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
89%
nem a termék hibája* bocsánat.
2020. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
A leírás elején azt hittem hogy pont a tindigo-ról van szó, nem tudtam hogy a GG alapítója a krémmániáé is. De amúgy ez bevált szokás, én máshol vettem észre hogy van egy márka amitől nekem több palettám is van és az árához viszonyítva teljesen korrektek, szóval a márka facebook bejegyzései alatt 1-2 személy minden alkalommal odaírja hogy A verzió: a termék szar, ne vedd meg B verzió: állandóan elbaxxák a rendelésem, most is x hónapja várok stb. (btw akkor miért rendel újra és újra?) és múltkor már ránéztem a profiljukra és hoppá, konkurens márka termékeit árusítják :D
2020. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
80%
#3 Nem akarom szétoffolni a kérdést, a versenyjoghoz nagyon alap szinten értek, nem vagyok képben az itthoni szabályokkal, de ez versenyjogi szempontból nekem valahogy nem "megemészthető". Hogy egy másik márkával affiliációs személy direktbe, nyilvánosan trashel egy márkát/terméket. Tudtommal ez pl. egyáltalán nem elfogadható és komoly következményei lehetnek jogilag. Ha esetleg valaki jobban képben van ilyesmivel, szívesen olvasnék erről privátban! Köszi!
2020. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes és szomorú is egyben. Először én is Tindigóra gondoltam, én az ő termékeit, sem a G&G-t nem használtam még, nem tudok véleményt alkotni róluk.

Én hiszek a kérdezőnek, én tuti nagyon felhúztam volna magam ezen. Le is írom miért.


Szokták cenzúrázni a hamis véleményeket, a személyeskedőt és elvileg a trágárat is. De az utóbbit szerintem nem eléggé. Van egy illető, aki nagyon megjátszva az alfahímet primitív, trágár, b.zizós véleményeket szokott írni parfümöknél. Na az ő véleményeit nem törlik. Pedig én nem vagyok nagyon pc, de a krémmániára nem azért megyek, hogy más macsóskodó fröcsögését olvassam. Meg hogy mekkora kan, teli helyesírási hibákkal. Egy parfümmel kapcsolatban. Ha gyökérségre vágyom, megnézem a Torrente-t. :)

Ennek fényében eléggé szomorú, hogy a tiédet meg törölték.


Sunshinedoll

Nekem is beszóltak már, még régebben. Egy terméket lehúztam, mert rá volt írva egy nem lehetetlen ígéret. Erre a negyedét sem hozta, ellenben nagyon káros volt. Utánam írt egy nő, kb. majdnem lefogyatékosozott. Nem reagáltam rá, nem jelentettem.

Az ilyeneket ignorálom.


Ez meg off lesz, a parfümvélemények.

Én inkább olvasom ezeket. És feltűnt, hogy egy eléggé népszerű véleményező külföldi blogokból merít ihletet, aztán azt saját véleményeként írja le. Semmi forrásmegjelölés. Az egyik vélemény majdnem szóról-szóra lett átvéve, csak lefordította.

Nem nagy dolog, de nem tudom felfogni, az ilyenek nem szégyellik magukat?

Más szellemi termékét ellopni aztán sajátjaként előadni?

2021. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A trágár, b*izós véleményeket jelenteni kell, és akkor látják az adminok. A többit sem maguktól találják meg, hanem azért, mert jelzik nekik, nem tudnak napi több ezer véleményt átnyálazni ők sem.
2021. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!