Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik The Ordinary hámlasztót...

Melyik The Ordinary hámlasztót ajánlanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Szeretném kicsit felturbózni az arcápolási rutinom. Eddig radíroztam, de nem igazán szeretem, így szeretném egy kémiai hámlasztóra leváltani. Viszont, még eléggé a téma elején vagyok, így nem vagyok annyira képben ezekkel az AHA BHA dolgokkal, főleg, hogy az weboldalukon csak HA van kiírva :D. A bőröm: könnyen zsírosodik, de közben hajlamos a szárazságra is Ekcémás vagyok, és sokszor viszket a homlokom (sportolok - lovaglás, sokszor irritálja a kobak, gyakran mosom pedig). Picit tágabbak a pórusaim, néha van 1-1 patti, amiket nagyonnagyonsajnos kinyomkodok, meg bizergálom az arcom, így gyakran bepirosodik. Nehezen gyógyulnak. Szóval, így ezek alapján melyik hámlasztót ajánlanátok kezdésnek?
2020. dec. 29. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mi a mostani rutinod? Fényvédőt használsz?

Amúgy 5%-os lactic acid elég gyengéd kezdésnek, de normális alaprutin nélkül csak ártani fogsz vele. Olvasgass a skinsmart.hu-n, az egy megbízható oldal. Találsz cikket, hogy kell rutint építeni és a hámlasztásról is. :)

2020. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, első vagyok, most olvasom, hogy ekcémád is van, akkor neg főleg nem egyszerű a dolog. Így viszont főleg ne itt kérdezd szerintem. :)
2020. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A HA az a hialuronsav rövidítése, ami egy hidratáló - nem hámlasztó - összetevő. :)

BHA sav az egyedül a szalicilsav, minden más az AHA vagy a PHA kategóriába esik. PHA nem olyan gyakori még, szóval a BHA-ról és az AHA-ról röviden:


- BHA: zsírban oldódó sav, pont emiatt zsírosabb bőrűeknek szokták ajánlani, a legjobb fegyver mitesszerek és pattanások ellen.


- AHA: inkább az anti-ageingben és a ragyogásfokozás, pigmentfoltok, sebek halványításában van szerepe.


Ekcémára egy nagyon gyengéd AHA-t ajánlanék, az 5%-os Ordinary amit előttem is írtak nagyon jó kezdésnek, esetleg niacinamiddal kiegészítve, de valóban kell hozzá egy jó alaprutin, anélkül nem megy. Szokj rá például a double cleansingre - egy olajos lemosás, majd egy gyengéd, irritáló anyagoktól mentes arclemosó használata. Szerezz egy jó hidratálót, ami lehetőleg illatanyag, alkohol- és parabénmentes. Illetve ha eddig nem tetted, akkor szintén szokj rá: 50-es fényvédő minden egyes nap. De tényleg minden nap, kivétel nélkül. AHA mellé amúgy is kötelező lenne, mert fényérzékenyít, de egyébként is. A tudatos bőrápolás egyik legfontosabb alapja.

Ha mindez megvan, akkor lehet elkezdeni hámlasztani vagy aktív összetevőkkel kísérletezni, ezek nélkül az alapok nélkül nem fogsz olyan eredményeket látni, amilyet szeretnél.

És valóban, olvass utána, edukáld magad a témában, mert nagyon sok minden van, amit tudnod kell, ha tudatosan szeretnéd ápolni a bőrödet és mi nem fogunk tudni mindent elmondani így. Szintén meleg szívvel ajánlom a skinsmart weboldalát és youtube csatornáját, nagyon jól elmagyarázzák az alapokat, sokat lehet belőle tanulni. :)

2020. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!! :)
2020. dec. 29. 19:10
 5/8 anonim válasza:
77%
okosszépség instagram oldalát ajànlom még,sokat segít.
2021. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom az okosszépség oldalát. Rendkívül lekezelő, azt hiszi hogy csak az ő véleménye a tokeletes. Ha valaki valami olyat ír ami az ő véleményével ütközik, nagyon csúnyán leoltja. Nagyon összetettek a posztjai, ha nem koveted az elejétől soha nem fogod megérteni
2021. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
44%
Teljesen igaza van 6-nak, én követem kb másfél hónapja, de nem igazán értem. Rövid, tömör és elvont dolgokat ír, amolyan jöjj rá magad mit akarok mondani.
2021. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előttem már sok mindent leírtak, double cleansing és fényvédő, mindenmentes hidratáló.


Nekem is ekcémás, de száraz a bőröm, ritkán kevés pati kijön.


Ami nekem bevált hámlasztók közül (főleg ha kezdő hámlasztó vagy ahogy én is az voltam) az a Paula's Choice 1%-os BHA hámlasztója.

Nagyon szépen megnyugtatta az irritált, kivörösödött arcomat (hetente egyszer használtam este), patikra is jó.

Nem a legolcsóbb ☺, de van utazós méretben is kipróbálásra.


A The Ordinary hámlasztókat nem ismerem, a Geek&Gorgeous hámlasztókkal mostanában ismerkedem.


Váltottam kicsit erősebbre miután PC elfogyott, a COSRX blackhead power liquid-jére, de próbáltam a Geek&Gorgeous Cheer up hámlasztóját is, úgy tűnik szépen teljesít.


Habár a két orcám száraz, a T-vonalban fénylik, ezért oda kicsit majd erősebbre váltok, PC 2%-os BHA liquid-jére.


Nyárra mivel nem okoz fényérzékenységet, a Geek&Gorgeous Calm Down-t fogom használni.


Az irritáció sérült barrier miatt is lehet, double cleansing-nél gyengéd géles lemosót használj (pl. Geek&Gorgeous Jelly Joker, vagy dm Balea ultra sensitive lemosó), hidratálónak pedig olyat, ami erősíti a barriert és pótolja lipideket (vannak belőle könnyed változatok, nézz fel Skinsmart-ra).


Érdemes lenne hialuron savas szérumot is beiktatni rutinodba, mert lehetséges vízhiány is okozza irritációt. (Nekem az is szépen lenyugtatja arcom).

Persze hidratálás előtt, hámlasztás után.

2021. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!