Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen vizsgálatokat érdemes...

Milyen vizsgálatokat érdemes elvégezni ahhoz, hogy kiderüljön, mitől vagyok pattanásos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném kideríteni, mitől vagyok pattanásos. Ehhez milyen vizsgálatokat érdemes elvégezni?

Már többször is voltam bőrgyógyásznál, az antibiotikumos gyógyszert, amit felírtak, nem bírta a szervezetem, a kenőcsök egyáltalán nem hatottak.

Használtam skinorent, az egy ideig bevált, utána nem. Az egyetlen, ami tényleg bevált, az az akneroxid. Nem teljesen tüntette el a tüneteket, de sokat segített. Viszont, most pár napig nem használtam, meg össze-vissza használtam, és nagy, fájdalmas, nehezen múló puklik jelentek meg az arcomon. 3-4 is.

Most megfogadtam, hogy használni fogom minden nap, de a vírushelyzet után (vagy ha csökken) szeretném kideríteni, hogy mi okozza. A tejre gyanakszom egyébként.

Van olyan köztetek, akinek sikerült kideríteni az okát, és rendbejött az arca? Szeretnék ilyen sztorikat is hallani, hogy mitől volt, és mi volt rá a megoldás (Aviana Rahl csatornáján pl azt láttam, hogy neki a zöldségeket kellett hanyagolnia, ami elég érdekes sztori). Esetleg, ha a tejtermékektől lenne, akkor ki kell őket zárni, vagy van erre valami gyógyszer, ami segít lebontani? Nem szívesen zárnám ki az étrendemből.

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. jan. 3. 10:56
 1/7 anonim válasza:
67%
Étel-intolerancia, inzulinrezisztencia első körben, ha ezek negatívak, akkor szintetikus anyagokra kell tesztelni.
2021. jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 3. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Hormonok. Ha nő vagy, nőgyógyász.
2021. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni, hogy fogamzásgátlót is szedek, de az sem segít, pedig elvileg valakinek hatásos.
2021. jan. 3. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4: nekem fogamzásgátló mellett volt csúnya. Ráadásul a problémám tüneteit is elnyomta. Nekem nőgyógyászati problémák voltak a háttérben.
2021. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon sok minden okozhatja igazából. Első körben szerintem a háziorvosodat keresd fel, aztán szép lassan zárjatok ki minden lehetséges problémát. Adjon beutalókat, először egy teljes vérkép, gasztroenterológia, endokrinológia, nőgyógyász stb.

Nálam a laktózintoleranciára sikerült fényt deríteni, nem fogyasztok semmi tejterméket, nagyon sokat segített. (a tejet amúgy akkor is érdemes elhagyni, ha amúgy nem vagy rá érzékeny, mert tele van hormonokkal, antibiotikum maradványokkal stb, amik már önmagukban okozhatnak pattanásokat). De még mindig vannak problémák, most endokrinológiára próbálok időpontot szerezni, magánban is voltam, de azt mondta a doki, hogy annyi vizsgálatot kéne elvégezni, hogy egy vagyont otthagynék, úgyhogy érdemes államiba menni ha tudsz

2021. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 3. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!