Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek azok a vizsgálatok,...

Melyek azok a vizsgálatok, amelyeket teherbeesés előtt mindenképpen érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy ingyenes vagy saját zsebből kell fizetni. Láttam különböző "babaváró csomagokat", amikben benne van mindenféle vizsgálat, de elsősorban az érdekelne, ami a legjobban ajánlott.

Szìvesen várok saját tapasztalatokat!


2020. febr. 18. 21:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy párommal mindketten a huszas éveink elején vagyunk, szòval nem az életkor miatt kèrdezem, csak a biztonság kedvéèrt.
2020. febr. 18. 21:17
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nincs olyan amit mindenképpen érdemes
2020. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Semmi. Én rákszűrésen mondtam az orvosnak, hogy babát tervezünk, megnézett ultrahangon, aztán azt mondta, hajrá.

Akkor kellenek vizsgálatok, ha több, mint egy éve nem jön össze, mert akkor lehet, hogy egyikőtöknél baj van.

2020. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Cytológia

Vérkép


Más nagyon nem...


Ha van családi anamnézis, akkor érdemes a férfinek spermaképre elmenni, hogy ne legyen “felesleges” 1 év, ha nála egyszerűen kideríthetö, hogy gond van

/ nálunk nem lett gond.. meg is nézettük, de a férjem apjánál is unokatesónál, tesónál is gond van férfiágon, így indokoltnak éreztük:

2020. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hozzá írnám a fogorvost a listához.

Ha van korrigálandó fogad (tömés, húzás stb), azt jobb most, mint terhesen elintezni

2020. febr. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Mi sajnos úgy jártunk, hogy a fogorvoson kívül nem mentünk semmilyen vizsgálatra, plusz nekem egy rákszűrés. Szedtük a vitaminokat már néhány hónappal korábban, kicsivel jobban odafigyeltünk az életmódunkra, majd nagyon hamar sikerült is a baba, viszont elvetéltem. Fiatal vagyok, nem tudtam semmilyen betegségről, meg sem fordult a fejemben, hogy lehet bármi baj. A nőgyógyász azt mondta, hogy minden 4. terhesség vetéléssel végződik, csak ugye a nők nagyrésze nem is tud róla, mert még a korai szakaszban lezajlik. Szóval jelezte, hogy nincs szükség vizsgálatokra, vágjunk bele újra. Nem hagyott nyugodni a dolog, így kértem különböző alapvizsgálatokat magánlaborban, mire kiderült, hogy csak van probléma, amiről ha tudok nagyon egyszerűen kezelhető lett volna. Ezzel nem akarlak megijeszteni, épp ellenkezőleg. Szerintem jól gondolkodsz és inkább most költs pár ezer forintot a megelőzésre, mint később ilyen teherrel küzdj meg. Egy sima vérkép is sok mindent elárul, vagy ha bármi olyan tüneted van akkor a pajzsmirigyet és az inzulinrezisztenciát sem árt megnézetni. Persze ezeket csak akkor ha van rá okod. Egyébként amit még javaslok, már a próbálkozás idejében kezdj el folátot szedni, nagyon sok probléma kivédhető vele. Ne folsavat, folátot mert azt minden ember szervezete képes megfelelően hasznosítani. Bár a terhesvitaminok jelentős részében már folát van, szóval nem nagyon tudsz mellélőni. Mielőbbi gyermekáldást kívánok Nektek!
2020. febr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!