Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyógyszertári kozmetikumok?

Gyógyszertári kozmetikumok?

Figyelt kérdés

Leszeretném cserélni az eddig használt kencéimet, mert nem érzem őket elég hatékonynak (drogériás termékek).


Kinek melyik termékcsalád vált be inkább? UriAge, Eucerin, Bioderma termékeket nézek elsősorban. Kezdetben egy alap rutint szeretnék kialakítani (tisztítás, szemkörnyék ápolás, hidratálás). A bőröm elég száraz. Ezek a termékek elég drágáb, szóval írjatok nyugodtan pro-kontra véleményeket.



2021. jan. 8. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül lehet egy legjobb márkát választani közülük, lehet arclemosóból az egyik lesz a jó, krémből meg a másik stb.

Érdemes krémmánián megnézni a termékeket, ott mindegyikről olvashatsz véleményeket és az összetevőlistát is látod. Hiába gyógyszertári, vannak termékek, amiben így is van pl. alkohol.

Száraz bőrre amúgy a cerave hidratáló arclemosója nagyon jó (ez is gyógyszertárban kapható márka).

2021. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Igen, a krémmániát böngésztem. Végülis Eucerin termékeket rendeltem, remélem bevállnak majd.

2021. jan. 8. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérlek, majd updatelnél nekünk? Az Eucerin termékcsalád engem is érdekelne. Remélem, hogy be fognak válni Neked! :)
2021. jan. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eltel két hónap a kérdésem kiírása óta. Azóta sikerült kialakítanom egy arc és bőrápolási rutint és elég sokat tanultam a témában ez idő alatt!


Eucerin: megvettem az atópiás bőrre való, omega zsírsavas testápolojúkat és kézkrémjüket, ezek Atopicontrol név alatt futnak (nincs atópiás bőröm, csak ezek a termékek bitang jól hidratálnak és ráadásul illatmentesek is). Mindkettő nagyon jó, csak ajánlani tudom őket azoknak, akik száraz bőrrel küzdenek. Van egy ilyen kellemes alap krém illatuk, amit elképesztően szeretek. Vettem még egy Eucerin Hyaluron-Filler nevű éjszakai krémet, ami ugyan jól hidratált, de végül elajándékoztam.... Rájöttem, hogy elképesztően zavar, ha parfümöt tesznek egy krémbe... Konkrétan ült az arcomon a krém illata éjszaka (azóta csak illatmentes krémeket használok). Van egy Eucerin Hyaluron spay-m is. Lehet élni nélküle, de nekem tetszik. Szépen, egyenletesen permetez, nem köpköd, gyorsan beszívódik. Ad egy kis plusz hidratálást a bőrnek. Fényvedő alá is tudom használni (rászoktattam magam a téli, tavaszi fényvédőzésre 😊).


Bioderma: tőlük vettem egy Bioderma Sensibio Gel Moussant micellás arclemosót (kisebb kiszerelésben, második lemosónak használom). Ez egy elég gyengéd, enyhén habzó arclemosó. Száraz bőröm van és talán egy picikét szárított (bár ég és föld azokhoz képest, amiket régebben használtam). De szerintem kombinált, zsiros bőrre tökéletes választás lehet. Van még Bioderma H2O micellás vizem, ez se bántja különösebben a bőrömet (első lemosó). A fényvédőt szedem le a micellás vizzel, sminkelni nem igazán szoktam... A tusfürdőmet lecseréltem oljasos tusfürdőre. Bioderma Atoderm Olajtusfürdő. SLES mentes, de van benne parfüm (ami a tusfürdő esetében mondjuk nem zavar). Enyhén mentás illata van, hamar elillan. Azt vettem észre, hogy nem szárítja a bőrömet úgy, mint mondjuk a régi baba tusfürdőm, sokkal kellemesebb használni. Van még egy arckrémem, Bioderma Atoderm Nutritive krém. Ez annyira nem jött be arcra, elég testes, nehezen beszívódó krém, sokáig ragad a bőrön... Próbáltam nyakra is, de ott is úgy éreztem, hogy összehúzza a bőrömet. Valahogy elhasználom majd.


Vannak még egyéb termékeim is. Több helyről szereztem be őket

Van a magyar Geek and Gorgeous-tól, The Ordinary-tól, Paula's Choice-tól is pár dolgom. Ha valakit érdekel, szívesen megírom majd!

2021. márc. 10. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!