Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehetnek gumószerű...

Mitől lehetnek gumószerű pattanások az arcomon?

Figyelt kérdés
Egy ideje küzdök ezzel a problémával,ilyen dudorféle pattanások nőnek az arcomon,annyiban különbözik a normalis pattanástól hogy nincs "hegye" nem lehet kinyomni inkább egy kisebb dagadásra hasonlít,ha tapogatom érzem is hogy elég nagy "domb"van ott de kívülről egy erős vörös folt látszik.Kinyomni nem lehet,illetve nagyritkán ha sokáig kínozom sikerül de minden esetben 10szeresére dagad és nagyon fáj valamint még nagyobb lesz a piros folt is.És ha valami úton módon nem kínozom meg akkor nem tűnik el sose,ha kinyomom szűk hét alatt elmúlik de a dudor ugyanúgy ottmarad és egy kis idő elteltével megint ujranő.És így megy a korforgás.Az acnemiumot szedtem masfel hónapig nem segített.Mi lehet ez és mi a gyógyír?
2021. jan. 15. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Cisztás akne, általában vagy hormonprobléma okozza, vagy gyulladás a szervezetben, esetleg valamivel szembeni (laktóz, glutén, stb.) intolerancia.

99%-ban belső oka van, szóval én a helyedben vérvétellel és egy góckutatással kezdenék. Ha jó bőrgyógyászhoz mész, aki nem csak a Roaccutant akarja rád sózni, akkor ő is ezekre utalna be legelőször.

2021. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor mindenféle képpen csak orvos segíthet?
2021. jan. 15. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Probald meg elhagyni a cukrot, lisztet, tejtermeket es hust is nagyon minimalisan, halat viszont barmennyit fogyaszthatsz.

Olajban sult, rantott dolgokat is keruld. Glutenmentes etkezes sokat segithet.

Ha lany vagy, fogamzasgatlot meg csak veletlenul se szedj.


Borgyogyasz, endokrinologus-ezekhez kellene menned.

2021. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok.Többektől hallottam már hogy az étkezés is lehet probléma de ha az általad leírtakat nem ehetem akkor mit egyek?
2021. jan. 16. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!