Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mostanában csak mitesszerek...

Mostanában csak mitesszerek vannak az arcomon (lekopogom), viszont nagyon sok pattanás utáni heggel élek együtt. :/ Smink nélkül rossz rám nézni. Nagyon sok piros pattanás utáni "nyom" van az arcomon. Ezek ellen mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Köszi előre is!

2021. febr. 3. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Szia. Milyen a bőrtípusod, mi a jelenlegi rutinod? Magad szeretnéd megoldani, vagy orvosi segítséggel?


Ha van már alaprutinod (reggel arcmosás, fényvédő, este duplatisztítás, hidratáló), akkor azon belül is a fényvédő a legfontosabb, hogy meggátold, hogy tovább pigmentálódjanak. Aktív hatóanyagok közül az AHA sav és a retinol segít legtöbbet, illetve reggel az antioxidáns, konkrétabban erre a problémára C-vitamin vagy EUK.


Ha válaszolsz a kérdéseimre, könnyebben tudok segíteni. :)

2021. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Hámlasztót, fényvédőt, hidratálót mindenképp használj. A neten annyi pattanás utáni hegekre való krém van, nézz utána egy kicsit
2021. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
idő....csak az segít
2021. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Zsíros a bőröm.

Reggeli rutinom (kevés terméket használok, igyekszem ezt bővíteni)

-hideg vizes arcmosás

- Garnier Pure Active tisztító gél-kefével megmosom az arcom

- Tini Tonik

-Cien-es kenőcs: 24h hydro care complex

-most csak Cien gyereknaptejet használok, fényvédőt tegnap rendeltem, még nem jött meg


Esti rutin:

- Lemosom a sminkem

-megmosom az arcom egy Neutralia érzékeny bőrre való tusfürdőszerűvel

- Tini Tonik

- Cien-es arckrém (ezt használom reggel is)


Tudom, ez nagyon gáz, remélem tudok ezen javítani :S

2021. febr. 3. 19:53
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Első válaszoló vagyok. Az a helyzet, hogy hosszútávon ezek a termékek nagyon nagyon rosszat fognak tenni a bőröddel. Amit mindenképp érdemes lenne kerülni, az a szárító alkohol a termékekben, a parfüm és illóolajok, a lemosókban a szulfát, illetve a mechanikai sérülések (kefe, de ide tartozik a bőrradír is).

Mivel zsíros, mitesszeres a bőröd, este első lépésben ajánlott lenne egy olaj alapú lemosó (vagy bármely nem komedogén olaj), ezzel víz nélkül masszírozni az arcod pár percig, mert ezzel azon kívül, hogy feloldod a szennyeződéseket, a felesleges faggyút is el tudod majd távolítani a második lemosód segítségével. Második lemosó egy vízbázisú lemosó, géles, esetleg habzó, ha tényleg tocsogósan zsíros a bőröd.

Este ezen kívül mindenképp kéne egy jó kis káros anyagoktól mentes hidratáló, ez lehet akár bármilyen basic is, ami nem csinál mást, csak hidratál.

Reggel, ha zsírosnak érzed a bőröd, mosd meg a második tisztítóddal, egyébként elég a sima langyos víz is, ezt majd kitapasztalod. Ezután nagyon nagyon nagyon fontos a fényvédő, minimum SPF30, de inkább 50.

Ez egy alaprutin. Én a helyedben csinálnám ezt legalább egy-két hónapig, amíg kitapasztalod, szereti-e az új termékeket a bőröd, illetve amíg helyre nem áll a bőröd védőrétege.

Addig is sokat olvasnék skinsmart.hu-n, ott rengeteg cikket találsz, egészen az alapoktól, illetve a termékleírásokból is sokat lehet tanulni. Van YouTube csatornájuk is. Ami fontos infó és lehet, hogy nem találod meg hirtelen az oldalon, hogy minden aktív összetevőből a legkisebb százalékúval kezdj és egy termék bevezetése után várj nagyon minimum két hetet, addig ne vezess be mást, hogy megnézd, hogy reagál a bőröd és megszokhassa a terméket.

Ez már a jövő zenéje, de mint írtam is, a PIE foltokat AHA savval, retinollal és némelyik antioxidánssal tudjuk jól kezelni.

Írok neked termékeket is, nem azért, hogy ezeket vedd meg, csak, hogy olcsó alternatívákat is ajánljak. Nyilván azt nem szabad elfelejteni, hogy attól, mert valami szép összetevős, nem biztos, hogy a bőröd is szeretni fogja.

- olajos lemosó: Nivea szőlőmagolajos, Babylove sensitive babaolaj

- vízbázisú tisztító: Cerave termékek, Babylove waschbalsam, Balea Med gél, Balea Men Ultra sensitive hab

- hidratáló: Balea Med kézkrém (nem kell megijedni, gyönyörű összetevők és pillanatok alatt beszívódik, nagyon kis könnyed krém), CeraVe hidratálók, La-Roche Posay cicaplast baume b5 (ez egy jó testes krém, viszont regenerál is, amire lehet, hogy a sok alkohol után szüksége lenne a bőrödnek, viszont nem biztos, hogy zsíros bőrrel szeretnéd)

-fényvédő: írtad, hogy rendeltél már, ezt amúgy is nagyon nehéz jót találni, teljesen egyéni, hogy kinek ki válik be, szóval inkább nem ajánlok semmit.

**** későbbre ****

-AHA sav: The Ordinary lactic acid 5%

-BHA sav (ha a mitesszereket is kezelnéd): revox szalicilsav vagy COSRX BHA

-retinol: mindenképp az a-game 5-öt ajánlanám zsíros bőrre, esetleg The Ordinary 2% emulsion

-c-vitamin: Geek&Gorgeous C-glow


(vagy, amit másik antioxidánsnak említettem az EUK, de ezt zsíros bőrrel valószínűleg csak este tudod használni)


Ez csak néhány ajánlás, muszáj lesz sok-sok időt tanulással, olvasással töltened, ha érdekel a tudatos bőrápolás.


(egyébként ajánlom okosszépség instagramját is, de ezért itt lepontoznak, ha megemlítem :D ha nem tetszik a stílusa, úgyis kiköveted gyorsan:D )

2021. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegeny utolsót nem tudom miért pontoztátok le, mert nagyon jókat irt.
2021. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!! <33

Egyébként már régóta követem az okosszépséget instagrammon! ;)

2021. febr. 4. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen ☺️

Annyit még hozzátennék, hogy a az alkoholos termékek nagyon kiszárítják a bőrt, és mivel az vizet nem tud termelni, így zsírt fog, tehát, ha elhagyod a szárító termékeket, lehet, hogy egy idő után kiderül, hogy nem is olyan zsíros a bőröd, mint gondoltad.


A skinsmart oldalán van rutinvarázsló is, de abba egyáltalán ne bízz meg vakon, mert szinte mindenkinek beajánlja az ordinary 30-as savját, ami meg nagyon nem kezdő hámlasztó. Szépen, lassan kell építkezni.


Skinsmarton az ordinary termékek szinte mindig készlethiányosak, azt deciem.com-ról érdemes rendelni, bár Angliából jön, de átvállalják a vámot, és alacsonyan van az ingyenes szállítás alsó határa is. Ez a hivatalos oldal, szóval abszolút megbízható.


Ezt csak azért írom, mert sokszor szokott kérdés lenni, hátha hasznos infó neked, vagy bárkinek, aki olvassa. :)


Egyébként nekem is PIE foltjaim vannak, mert az utóbbi időben cisztás akném lett valamilyen belső probléma miatt, és sajnos nem jutottam el orvoshoz, hogy megtaláljuk az okot. A ciszták szépen múlnak, a foltok maradtak. Ami nekem még sokat segít a halványításukban a fentiek mellett, az a csiganyál, de én úgy gondolom, nem báziseleme egy kezdő rutinnak, ezt inkább csak kiegészítésnek használom az aktív hatóanyagok mellé (benton snail bee lotion).

2021. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! <3
2021. febr. 4. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Niacamide segíthet a hegek halványitásában, illetve sok hidratálás és fényvédelem hogy a foltok ne erösödjenek fel a uv sugarak hatására. Alkoholos termékek kerülése, és hámlasztó is max heti egyszer.
2021. febr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!