Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van még akinek ilyen a bőre?...

Van még akinek ilyen a bőre? (pattanások+vízhiány+érzékeny) Mit használtok rá?

Figyelt kérdés

Eléggé száraz/vízhiányos az utóbbi időkben (régen kombinált volt), de mégis képes pattanásos lenni. Emellett viszont érzékeny eléggé.


Legutóbb képes volt a Geek&Gorgeous HA light szérumtól, meg a Bioderma Hydrabio termékektől apró kis pattanásokat kihozni, amik viszkettek.

A pattanásos bőrre való termékektől kiszárad és ég, a száraz bőrre valóktól meg elég problémás lesz.


Jelenleg nagyon drága, kozmetikusnál vásárolt termékeket használok, amik nagyjából rendben tartják, de azért még mindig néha pattanásos.

Olcsóbb alternatívákban is gondolkoznék, hiszen nem mindig tudok egy arcápolási rutinra kb 80ezret kiadni.


Összefoglalva: milyen termékeket javasoltok annak, akinek a bőre nem túl toleráns, eléggé vízhiányos és hámló, de ugyanakkor sajnos pattanásos?


Előre is köszönöm!



2021. febr. 4. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Eucerin Aquaporin active-ot használok és bevált.
2021. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A mostani termékeidnek mi a neve? Lehet maga a hialuronsav csinálta az apró pattanásokat, nekem is az volt a mumus, de megőrültem mire rájöttem mi okozza. A kis molekulasúlyú hialuronsavak gyulladást tudnak okozni érzékeny bőrben viszont ugye ezek hidratálnak a legjobban szóval termékekbe is ezeket teszik (sodium hyaluronate stb). A G&G tonikban nincs hialuron, én most azt használom és nagyon meg vagyok vele elégedve, 2-3 rétegben mindenféle szérum nélkül is el vagyok vele. Hidratálóból jelenleg Eucerin urea repairt használok, ez is szuper, tudom ajánlani. Pattanásokra meg valami szalicilsavat használnék, ugyan nincs róla személyes tapasztalatom de a Revox 2% szalicilsavról nagyon sok jót hallottam és olcsó is.
2021. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Egészséges táplálkozás esetleg?

Ismerek olyat, aki tényleg mindent próbált már , aztán elkezdett egészségesen étkezni(de kajak amibe egy csoki alig csúszik be, zöldségek, cukormentes ételek, gluténmentes ételek stb)


Bár olyat is ismerek, akinek 2 hetente van egyetlen pattanása, pedig eszi az édességeket meg a zsíros kajákat ezerrel.

Bárcsak én is ilyen szerencsés lennék :((

2021. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)

#1: köszi, meglesem én is a terméket!

#2: jelenleg Image termékeket használok, és most ez a sok apró viszkető pati nincs, de szerintem a Niacinamid és a koncentrált hialuronsav amiket nem birok. A mostani termékeimben ezek nincsenek. Az Image cuccokat nagyon imádom, csak tényleg nagyon drága és jó lenne valami olcsóbb alternatíva is, legalább lemosóból és egy hidratálóból. Jelenleg a bőröm picit vízhiányos, néhány időszakos pattanással. Viszont ha nem kezelem akkor gyulladásokra hajlamos, és hámlik.


#3: köszi, amúgy igazad van, az egészséges táplálkozás nagyon fontos. Én azt csinálom, el is múlt a kezdődő IR-em, és ezáltal a zsíros bőr és cisztás akne is elmúlt.

A szénhidrátot igyekszem redukálni, kb csak lassú felszívódású, teljes kiőrlésű termékeket eszek, tej helyett mandulatej, jó zsírok stb.

Sok zöldség gyümi is megvan.

2021. febr. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!