Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akik nizoralt használtak,...

Akik nizoralt használtak, milyen samponra váltottak át a kezelés után?

Figyelt kérdés

Ezen a héten lesz vége a kúrának és leküzdöttem a korpát ami 1 évig nagyon intenzív hajhulláshoz vezetett. Mostmár nem viszket, nincs korpa,nem fáj.

Viszont fogalmam sincs milyen sampont használhatnék, ami nem korpásít és nyugtatja a fejbőröm.

Nagyon sok mindent próbáltam már.

(Head&soulders-katasztrófa, elseve-ből szinte mindegyiket de sajnos nem igazán vált be, gliss kur-tól hullott a hajam.... sőt syoss-t is használtam, de kezelhetettlenné vált a hajam)

Esetleg valami gyógynövényes sampont ami tényleg foglalkozik a fejbőrrel, tudnátok ajánlani?

Előre is köszi!



2021. febr. 8. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
nekem a vichy dercos sampon vált be. minden más sampontól problémám lesz.
2021. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a korpa-sztorim. Sokáig nem gondoltam, hogy fontos milyen sampont használok, megszárítom-e a hajam, vagy hpgy tiszta-e a fésüm, viszont a korpásodás engem is utilért, és aztán a gyógyszerész jól elmagyarázta a dolgokat. Én jelenleg az Uriage DS HAIR Korpás Hajra való samponját használom (CSODÁS az illata). 200 mL-s kiszerelés, kb. 2-2,5 hónapig elég a hajamra. Ára 4000-4500 Ft körül mozog és gyógyszertárakban/online-gyógyszertárakban lehet beszerezni.

Ez előtt az Eucerin Dermo-Capillare-t használtam a korpásodás ellen. Az elején nagyon jó volt, és isteni az illata, de valahogy a korpámat nem igazán sikerült rendbetennie.

A Nizorál, viszont drasztikus, de nagyon hatásos volt. Egy hónap alatt rendberakta a korpát és most ezzel a maintance-samponnal elég jól elvagyok.

Egyébként azt mondja a gyógyszerészem, hogy télen nagyon sokan küzdenek a a száraz korpával (a nedves fejbőrön imád a gomba), a gombás fertőzés pedig elsősorban zsíros korpa okozza. Szóval mielőtt sampont választanál érdemes lenne eldöntened milyen típusú korpád van. És mondott még néhány tippet, leírom őket:

Száraz korpa (kis szemű, fehér) - szalicilsavas sampon, ami keratolitikus hatású és segíti ezeknek a gomba által stimulált hámsejteknek a kiürülését a fejbőrből és ezáltal megszünteti a korpát.

Zsíros korpa (nagyobb szemű, esetenként sárgás, zsíros érzetű) - Nizoral (ez Klotrimazolt tartalmaz és a Pitiriázisz verzikolor nevű gombán hat, ami egyébként napgombának is hívnak). További gombaellenes összetevők lehetnek még:

- Zinc pyrihione (ez van a Head and Shoulders samponokban, nem rossz, de nem olyan hatékony, mint a piroctone olamine, ami egy kőolajszármazék egyébként, de ez nem ijjeszen meg!)

- Piroctone olamine (ez van a gyógyszertári samponok nagy részében, az Uriage termékében is. A zinc pyrithionnal együtt ezek a Malassezia nevű nemzetségbe tartozó élesztő-gombákon hatnak (pl. M. furfur, M.globosa), amik a zsíros korpa nagy részét okozzák).

Amit még mondott plusszban, hogy érdemes D-vitamint szedni és cukor-mentesen vagy legalábbis csökkentetten táplálkozni, mivel a cukor megemeli az inzulint és ez a hormon stimulálhatja a faggyú termelést a fejbőrön. A zsíros környezetben a gomba nagyon jól érzi magát, így aztán elszaporodik és olyan anyagcsere termékeket termel amik irritálják a fejbőr hámsejtjeit, akik emiatt elkezdenek szaporodni, túl sok lesz belőlük, felgyűlnek az elhalt hámsejtek és voilá, korpás fejbőr.

2021. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2#

Nagyon nagyon köszönöm a segítséget!

Zsíros korpám volt. 1 évvel ezelőtt egy turkálóban dolgoztam és ott a ruháktól szedhettem össze valamit, mert azóta volt. 1 évet keményen végig szenvedtem vele.

Kipróbálom azt a sampont amit írtál, mert a Nizoral már nagyon kezdi szétszárítani a hajamat. (Derékig érő amúgy)

Tényleg nagyon köszönöm a válaszod!!!!

2021. febr. 12. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!