Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akneroxid használata hidratáló...

Akneroxid használata hidratálóval? Hogyan használjam? Többi kérdés lent.

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy hogyan használjam, és mennyiszer? Le kell mosni? A hidratáló krémet utána használjam?
2021. febr. 11. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak célzottan a pattanásokra szeretnéd használni, akkor este hidratáló után egy pöttyben mehet rá, ezt akár minden este lehet.


Másik lehetőséged, hogy reggelente használod lemosós maszkként. Ez azért jó, mert a tanulmányok szerint a benzoil-peroxid 5 perc alatt kifejti a hatása nagy részét, tehát, ha tovább hagyod fent, többet nem fog segíteni, viszont van egy csomó káros hatása.

Én úgy szoktam, hogy ha valami miatt kipattogok csúnyábban, akkor pár napig reggel kenem és öt perc után lemosom, aztán szüneteltetem a használatát.


Amit tudni kell róla, hogy fényérzékenyít, tehát mellette még fontosabb a fényvédelem, mint amúgy is, illetve, mivel prooxidáns, ajánlott mellé egy antioxidánst is használni (mondjuk C-vitamin szérum, EUK, stb.)


Emellett arra figyelj, hogy ha este használod, hogy kiszedi a ruha színét, szóval olyan párnahuzatra feküdj, aminél ez nem probléma. Továbbá nagyon szárít, szóval mellette figyelj nagyon a hidratálásra.

2021. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a hasznos választ!
2021. febr. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!