Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha levágatom a hajam kopaszra,...

Ha levágatom a hajam kopaszra, leborotválom a fejbőröm, elképzelhető, hogy más szerkezetű lesz a hajam, mint korábban?

Figyelt kérdés

Most vállig érő hosszú hajam van. Szeretném felajánlani parókakészítéshez, lassan elég hosszú is lesz hozzá. Azon gondolkodtam, hogy esetleg kipróbáljam-e akkor már milyen teljesen kopaszon, mivel konkrétan soha nem volt még ilyen. Viszont elgondolkodtam rajta, hogy pl egyik ismerősömnek kemo után a korábbi egyenes haja helyett göndör nőtt. Persze lehet más is közrejátszott, de az is lehet befolyásolja ez. Mivel nekem szerintem nagyon szép hullámos hajam van, nem szeretném, ha nagyon megváltozna.

24/F



2021. febr. 22. 03:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt hogy megváltozzon.

A kemó egy durva kémiai vegyület, pusztítja az egészséges sejteket is, nekik konkrétan nem elvágódnak a hajszálaik, nemcsak a fejbőrön kívüli része esik le, hanem gyökerestől hullik ki, azért változik meg.

Ha te leborotválod, attól még ott marad a gyökere, ami ugyanúgy nő majd tovább.

Próbáld ki hogy magadhoz veszel egy szemöldökcsipeszt, és tökmindegy hogy melyik testrészeden kitépsz vele egyetlen szőrszálat. A csipeszt közvetlenül a szál tövéhez tedd, érintkezzen a bőröddel. Utána, ha kihúztad a szálat, nézd meg hogy mennyi van a csipesz másik oldalán, ami a bőröd alatt volt. Látni fogsz ott még vagy 2 mm-t, ennyire mélyen vannak a gyökerek. Azok megmaradnak borotválásnál, és egyszerűen ugyanúgy nőnek tovább mint addig.

2021. febr. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
Hát ilyet se hallottam még.Nem,nem fog máshogy nőni a hajad,de van olyan hogy hajvasaló,ha azt veszel,azzal egyenesíthetsz és göndöríthetsz is,na jó göndöríteni azt nem,de kreppelni lehet vele,az is majdnem ugyanaz.
2021. febr. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megváltozik, akkor nem a borotválás miatt, hanem hormonális változások miatt, arra meg nem leszel hatással.
2021. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy megváltozna. Saját tapasztalatom mondjuk nincs ebben, mert amikor leszedtem a hajamat, annyira bejött a teljesen sima fejbőr érzése, hogy azóta is borotválom rendszeresen.
2021. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!