Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Elképzelhető, hogy a folyamato...

Elképzelhető, hogy a folyamatosan nagyon rövidre nyírt haj kopaszodást okozhat?

Figyelt kérdés

Évekig rövidre volt nyírva és azt hallottam az segíthet, de csak jobban hullott. Arra jöttem rá, hogy talán azok a hajszálak amik természetesen kihullanának belerohadnak, beledöglenek a hajhagymába és ettől pusztul el.


Abból kiindulva, hogy a természetes megoldások többnyire jobbak, most elkezdtem növeszteni, hátha megerősíti a megmaradt szálakat. Megerősítheti?


2018. jan. 14. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem elképzelhető. A kinőtt haj már elhalt sejteket tartalmaz, tehát azokat akár levágják, akár nem, semmiféle inger nem jut el a szervezethez.
2018. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Semmi köze hozzá. És miért rohadna be a hajhagyma attól, hogy rövid a haj? Akkor is ugyanúgy ki tud hullani ha rövid. Még akkor is ha csak 1 mm-es.
2018. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem . Erősíti a sűrű vágás . A hullás ha nem normál akkor szerves nyomelemek vízhiány sótöbblet ,vérszegénység , hajszálér szűkület gyulladás pánik okozza . A genetikai kopaszodás azt jelzi örökletes a szervi baj emiatt esélyes a kihullása , a haj szemöldök díszítés , ezt dobja le a test ha energia takarékos .
2018. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet az UV fénnyel ami önmagában is roncsolja? Jobban éri a fejbőrt a hideg szél, vagy a meleg, ha izzad, kevésbé párolognak el a méreganyagok, izzadtság. Szerintem igenis jót tehet a hosszú haj.
2018. jan. 14. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg, az UV fény serkenti a szőr, így a haj növekedését is, nyáron gyorsabban nő a köröm és a haj. A többi válaszolóhoz hasonlóan azt gondolom, a hajhullásnak vagy genetikai oka lehet, vagy valamilyen nyomelem hiány, esetleg a fejbőr valamilyen fertőzése. Szerintem ne kísérletezz, fordulj orvoshoz, pl. bőrgyógyász.
2018. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez genetika, osztálytársam haja 21 évesen fele kopasz.

Csak ilyenkor szeretnek a pasik mindent bemagyarázni mitől.

"Belerohafnak,beledöglenek a hajhagymába"

Ilyen emberek mászkálnak közöttünk... Az ész megáll.

2018. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pedig én úgy vettem észre mindig az kopaszodik aki folyamatosan rövidre nyirja a haját. 0,5-10mm

meg az ilyen tipusu emberek is általában, pincérek, rendőrök, ügyintézők, stb.

A zenészek, hippik, meg lazább arcok akik hosszan hagyják azoknak meg mindig szép hosszú és dús, valami azért lehet benne nem?

2018. jan. 18. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Felcserélted az okot és az okozatot:az hagyja hosszabbra a haját, aki nem kopaszodik
2018. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!