Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az elkészített rizsvizet...

Az elkészített rizsvizet meddig lehet felhasználni?

Figyelt kérdés

Amikor elkészül aznap kell felhasználnom vagy egyszerre készíthetek nagyobb adagot és elrakhatom későbbre is?

Válaszokat előre is köszönöm :)



2021. márc. 10. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindig utána szoktam elhasználni de mivel egy éjszakát állnia kell (az szerint a recept szerint ami alapján én csinálom) ezért másnap szoktam használni. Kb 2 hetente szoktam használni a hajamon, így is jól meglátszik az eredménye gyakrabban szerintem nem nagyon kell, kéthetente meg szerintem simán van mindenkinek kb 10 perce megcsinálni.
2021. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. márc. 17. 00:00
 3/8 anonim válasza:
Igen, én is kéthetente használom. Viszont én sem tudom, hogy meddig lehet felhasználni!! Talán 2 hónap? Mert nekem nem sok hajam van és rövid is, de sajnálnám kiönteni a rizsvizet 1 hónap után.
2021. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megkerdezhetem, hogy ezt mennyi es milyen tipusu rizzsel keszititek? Es fermentaljatok valahogy?

A hajtohoz, a hajborre is kerul vagy csak a hajhosszra?

2021. ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A rizst jól meg kell mosni hideg vízben, én egy fél bögrényit szoktam használni. Felteszel vizet főni, forrás után is, még 10 percet hagyom forrni.Közben a narancs vagy citromhéját, de inkább narancshéját, a rizzsel együtt bele rakom egy műanyag tálba. És miután kihűlt a felforralt víz, bele öntöm és hagyom fermentálódni 24-48 órát.

Mivel ez egy protein kezelés a hajadnak, csak abban az esetben használd sűrűn, ha dús és erős szálú a hajad. Egyébként mindennapi és heti használatra nem ajánlott, én kéthetente használom. Fejbőrre fújod, és elmasszírozod körkörösen a hajtövednél, mert ugye jót is tesz a hajhagymáknak.Majd ha ezzel végeztél, akkor fújhatod tovább a hajadon végig. 10-20 perc múlva le mosod a hajadról. Én hajmosás előtt, száraz hajon alkalmazom mindig. És még egy jó tipp: Illóolajjal semmiképp sem ajánlott a használata, mert inkább ártasz vele, mint segítesz.Az illóolaj rettenetesen kiszárítja a hajad.

2021. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyébként a rizs is mindegy, de én mondjuk Bio rizzsel szoktam készíteni. Valahogy abban bízom :)
2021. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Koszonom szepen a valaszod,ki fogom probalni! :))
2021. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyon szívesen, használd egészséggel 🥰
2021. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!