Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Két ütemű motoros fűkaszához...

Két ütemű motoros fűkaszához lehet hónapokkal korábban elkészített (olaj+benzin) keveréket felhasználni?

Figyelt kérdés
Egy motoros fűkasza használati utasításában szerepel, hogy csak maximum egy hónapos keverék üzemanyag használható fel. Nekem maradt a múlt év őszéről egy zárt kannában 3-4 liter 40-es keverék. Nem használhatom fel biztonságosan?

2015. ápr. 21. 10:37
 1/7 anonim válasza:
Semmi baj nem lesz belöle, nyugodtan használd fel.
2015. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aza tárolástól függ, illetve az olajtól is. Pl ha stihl olajat kivágsz a napra nemhogy egy hónapig, de pár napig se bìrja, szèp barna is lesz hamar, persze a motor úgy besül tőle mint atom. Mondjuk a garázsban álló keverèk elvileg mèg jó.
2015. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is most használtam el majdnem teljesen pár litert, ami áttelelt. Fullszintetikus olaj van benne, és valami nagyon prémium benzin, ami persze tök fölösleges, de kábé 400Ft pénzkidobás évente, és csak egy tisztább valami, vagy legalábbis nyugodtabb vagyok ennyi kis pénzért... Hasonlóan placebóhatás miatt ráztam elég sokáig, felénk mások is szokták, és hát olyan vagány, mikor valaki szakszerűen szenved valamivel... Aztán megtöltöttem a gépet, pumpálás a cumival, szivató, néhány rántás gyújtás nélkül (hogy az őszi, dugattyúra öntött olajat átbenzinezzük kicsit), aztán gyújtás után három rántással ott volt a jó kis pöcörgés. És Einhell.
2015. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, egyetértek a tapasztalatokkal. A napon tárolást én sem helyeslem, de

azon kívül egy tárolt keveréknek (zárt kannában) mi baja lehet? Tiszta benzin tudtommal korlátlan ideig tárolható, megfelelő (és zárt) edényzetben.

2015. ápr. 22. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, az etanol kicsapja az adalékot. Lehet kapni olyan adalékot, ami ezt nehezíti... Csoda, ha szkeptikus az ember? :)
2015. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Meg vagyok győzve...

Köszönöm a hozzászólóknak!

2015. ápr. 23. 08:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Tiszta benzin szavatosság ideje 6-hónap és fingod sincs mikor került a kútba.A benzin ha megromlik megválltozik a szine-sötétebb lessz és a szaga a higitóra hasonlít nem a benzinre.Ha ezt teszed bele nem fog elindulni a gép.Ha színe ugyan az maradt mint a frissen bekevert benziné és a szaga sem büdös-használható mindegy mikor keverted be.Minden esetben érdemes jól felrázni és ha nem vagy biztos ,hogy romlott-e bekeverni friss üzemanyagba ugyanis az etanol nem csak a vizet szedi egy kupacba hanem a 2T olajat is.
2020. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!