Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok olyan hajápoló...

Tudnátok olyan hajápoló termékcsaládot ajánlani, aminél nem csak a sok kemikáliától tűnik szépnek a haj, hanem ténylegesen ápol?

Figyelt kérdés
A dilemám az, hogy nem szeretnék mindenféle kemikáliával telenyomott termékcsaládot használni (Head&Shoulders és társai), mert ezek csak az egészséges haj látszatát keltik, miközben hosszútávon károsak a fejbőrnek és a hajnak is, viszont, amikor más alternatívákkal próbálkoztam (sampon szappan, házi pakolás, szulfátmentes samponok) iszonyú prűd lett a hajam és még gyorsabban is zsírosodott. :(Nektek mi vállt be? Tudtok olyan organikus termékcsaládot, amivel elégedettek vagytok, vagy maradjak inkább a normál, drogériás samponoknál, balzsamoknál, aztán lesz, ami lesz?

2021. márc. 11. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Biolage-nak van vegán termékcsaládja.
2021. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

azt kene mar megerteni, hogy onamgaban a ‘kemikalia’ nem rossz, nem egy szitokszo es kb minden kemikaliakbol all, az is, amire rairjak, hogy natur meg bio meg organic meg vegan, ez csak parasztvakitas.

a haj pedig nem prűd, hanem sprőd, teljesen mast jelent, lol.

2021. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Bocs, de attól még, hogy neked nem jön be, tök felesleges volt lepontozni. Amit írtam, az egy fodrászok által használt neves márka, nekem a sok éves tapasztalattal rendelkező mesterfodrászom ajánlotta a problémás hajamra, nem gagyi vagy parasztvakítás. (Írhattam volna a sima verziót a vegán helyett, mert az is jó, de mivel a kérdező organikus terméket kért, azért ezt ajánlottam.)
2021. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm a választ. Második válaszoló, valóban elírtam, tisztában vagyok mind a két szó jelentésével, nem is értem, miért prűdet írtam. Azt is tudom, hogy nem minden kemikália (egyformán) rossz, de nem szerettem volna az összes káros vegyianyagot felsorolni, szerintem aki értelmes és nem lételeme a kötekedés, az megérti a kérdés lényegét. A válaszod nekem sajnos nem volt hasznos, mert nem kerültem közelebb a megoldáshoz, de azért köszönöm a kioktó stílusodat,remélem anyukáddal azért kedvesebben beszélsz, ha úgy gondolod, hogy valamit jobban tudsz, mint ő. :)
2021. márc. 11. 09:48
 5/16 A kérdező kommentje:
Na, úgy tűnik ez a te szerencsenapod, elírtam azt, hogy "kioktató", kezdheted az oltogatást. :)
2021. márc. 11. 09:54
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
anyukam nem kerdez hulyesegeket, de koszonom a diszkret anyazast, bar egy rosszul feltett, fogalomzavaros kerdesre valoban nehez hasznalhato valaszt adni.
2021. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pff, a head and shouldersből pont most vettek ki valamit, ami eddig csak ebben a samponban volt. Zinc carbonate. Azóta mintha testápolót kennék a fejemre. A nagy natúr mánia miatt.
2021. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

Bár valóban kicsit agresszív stílusban írt a 2-es válaszoló, igaza van. A most divatos hiper-szuper organikus, óceán beauty, detox stb termékek jobb esetben nem többek reklámfogásoknál, átcímkézett korábbi termékeknek, rosszabb esetben pedig hiányoznak belőle a vegyületek stabilitását fenntartó, tarósító komponensek, tele vannak nyomva illóolajokkal amiknek ugye elég magas az allergiás reakciót kiváltó kockázata, magas koncentrációjú gyümölcssavakkal (pl citrom), szódabikarbónával stb.

Szóval csak azért, mert valami "természetes" nem feltétlen tesz jót a bőrnek.

2021. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy van igazság abban, amit írt és nem is bánom, hogy ez tisztázásra került, de nem tudott jó terméket ajánlani, engem pedig ez érdekelt volna. Ha írt volna pár normális márkát és elmagyarázta volna, ne adj isten normális stílusban, hogy bár ezek nem organikusak, de ezért és ezért jók, az más lett volna. Érdemben még mindig csak az első válaszoló tudott segíteni. Kettes válaszoló, ez pedig ha nem tűnt volna fel a gyakori kérdések nevű oldal, itt kérdéseket tesznek fel,az hogy mi ostoba, mi nem, az szubjektív dolog, nyílván, ha mindennel tisztában lennék, nem írtam volna ide. De ha neked nehéz a rosszul feltett, fogalomzavaros kérdésemre használható választ adni, akkor minek válaszolsz egyáltalán? Jól esik trollkodni?
2021. márc. 11. 19:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne veszekedjetek Gyermekeim!

Én már elég régóta használom az Elseve Dream Long SOS hajpakolását, igaz, hogy nem vegán, organikus, stb, viszont nekem nagyon sokat segített. A (fodrász által) szarrá égetett hajam kezd normális állagúvá válni. Ez számomra egy óriási lépés már. Egy próbát szerintem megér.

2021. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!