Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcbőröm nagyon kényes,...

Az arcbőröm nagyon kényes, könnyen pattanásos lesz, mit javasoltok? Többi lennt?

Figyelt kérdés

Tehát a probléma az, hogy kb mindig ugyanazokon a helyeken(állam és ajkam között, egyéb területeken a szám körül, orrom tövénél) mindig kipattogzok, már azt se tudom mivel kenjem, azokat a területeket, van, hogy pár napig egész szép a bőröm, majd kezdődik fokozatosan minden előről.

A zsíros hidratáló kenőcsök meg úgy vettem észre, hogy csak rontanak a helyzeten, egyik nap az arcomon megjelent egy gyulladt, kisebb pír, a zsíros hidratáló kenőcs meg másnapra egy szép pattanást varázsolt belőle..

Az orrom töve a legproblémásabb, szinte folyamatosan be van gyulladva és pattanások jelennek meg, tűnnek el rajta, olykor gennyedzik is.

Az arcbőröm egyébként nem száraz, sőt..

Egészségesen, vitamindúsan táplálkozok

Magamra és a környezetemre ígényes vagyok.

Esetleg valami kevésbé zsírosabb kenőcsöt(lehetőleg aloe verás) arcápolási módszereket tudnàtok ajánlani? Még bőrregeneráló kapszulákat is képes vagyok szedni :D

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 25. 04:16
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Milyen termékeket használsz? Mivel tisztítod?


Mi az a zsíros krém?

2021. márc. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Komedogén mentes krémet keress.

2. A száj körüli apró kiütések allergiára, ételimtoleranciára is utalhatnak.

3. Dermodex átka elszaporodása is lehet, ezt bőrgyógyász tudja megállapítani, ő ad rá készítményt. De úgy tudom a teafa olaj is hatásos lehet.

A teafa olaj használatához olvass utána, pár csepp elég belőle. Veszíteni nem veszíthetsz vele, rontani nem ronthat a helyzeten mert a teafa alapból baktériumölő hatású, nagyon sok készítmény van a drogériákban is belőle. Esetleg eőször egy kis helyen próbáld ki hogy nem-e vagy rá allergiás.

Ennyi jutott hirtelen az eszembe.

2021. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!