Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehetnek pattanásaim?

Mitől lehetnek pattanásaim?

Figyelt kérdés
Megfelelően tisztítom az arcom, és rendkívül egészségesen étkezem. Általában cukros, olajos és tejes ételektől lesz pattanásos a bőröm, ezért ezeket kiiktattam az étrendemből. Ám azt tapasztalom, hogy ezek nélkül is megjelennek. Valami hormonális probléma lehet?
2021. márc. 27. 16:10
 1/2 anonim válasza:
Ezzel küzdök én is elég régóta és érdekes mert érdemben nem válaszolt még egy orvos nem,hogy mitől lehet. Nálad nem tudom mennyire vészes a helyzet nekem mar gyógyszert írtak rá ami elég erős volt de rendbetette akkor mikor szedtem. Ha gyógyszert nem szeretnél akkor olyan készítményekkel próbálkozz ami leszárítja.
2021. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia. A pattanás úgy keletkezik,hogy a szőrtüsző kivezetőcsöve a fokozott elszarusodás következtében elzáródik, és a faggyú nem tud rendesen kiürülni.

A pattanás kialakulásának rengeteg oka lehet. Pl.: nem megfelelő kozmetikum használata, gyógyszerek, vegyszerek hatása,hím jellegű hormonok túltermelődése,keringési zavar, stb. Igaz, kort és nemet nem írtál. Vannak lányok akiknél ha megvan akkor több pattanás van rajtuk. Ajánlott, bőrpuhító arctejjel vagy amfoter tenzidet tartalmazó készítményt használni a bőrletisztítasára. Otthon ne probáld, meg kinyomkodni magadnak, mert nagyobb gondot csinálhatsz.

Én ezt tanultam, mint kozmetikus tanuló, főként azt tudom ajánlani ha nyitva lesznek látogass el egy kozmetikába, kérj tanácsot, és/vagy kérd meg hogy ő távolítsa el (nyomkodja ki, ha lehet). Ha néhány hét múlva nem javul remélhetőleg elküld belgyógyászati szakrendelésre, (vagy alapból mehetsz oda), mert a szervezetben lappangó gyulladásos folyamatok is okozhatják. Én ezt tanultam (tanulom), mint kozmetikus remélem tudtam segíteni, és remélem javul az állapotod.

2021. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!