Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vendégem körme nagy valószínűs...

Vendégem körme nagy valószínűséggel gombás lett. Át terjedhetett ez más vendégeimre is?

Figyelt kérdés
Barátnőimnek szoktam csinálni a körmét itthon, már jó 2 éve. 1 hónapja csináltam meg X-nek, és rá 3 hétre mondta, hogy elszíneződést látott a műkörme alatt, le is szedte és 10ből 4 körmén barnás-zöldes elszíneződést látott. Azóta már 3 barátnőmnek és magamnak is megcsináltam a körmünket, de én nem tapasztaltam semmilyen elszíneződést és ők sem.. Vendégek után szoktam fertőtleníteni, de lehet nem eléggé alaposan? (Octeniseptet szoktam fújni az eszközökre). Kérdésem az lenne, hogy kellene aggódnom, hogy a többiek elkaphatták? Vagy ha a készítés után alakult ki akkor "biztonságban" van a többiek körme? (Arra gyanakszom, hogy fellevegősödött nagyon a műkörme mert már elég hosszú volt neki, és attól alakult ki, viszont mondta, hogy volt már, hogy levegős volt de akkor ez nem "gombásodott be".

2021. márc. 28. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

küldd el bőrgyógyászhoz.

remélem tudod, hogy az octenisept sebfertőtlenítő és nem eszközfertőtlenítő.... bár gyanítom nem, különben nem ezzel a drága lötyivel fujkálnád az eszközeidet.... tehát ha valakinek gombás volt a körme mikor használtad az eszközeidet, simán továbbadhattad... szóval nincs biztonságban a többiek körme sem!!

a fellevegősödés nem feltétlen azért van mert hosszú a köröm, hanem mert nem jól van előkészítve vagy vastag az anyag az anyag és a természetes köröm találkozásánál, túl sok primert raktál, stb. persze levegősödhet attól is hogy megfeszült a körme, vagy mert piszkálta... de nem ennyi körömnél.

nem feltétlenül gomba, lehet algás is akár... látatlanban ezt nehéz megállapítani.

2021. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

A műkörömtől nem alakul ki gomba, hiába levegősödik fel. Maximum ha megsérült alatta a körme, de akkor meg alap, hogy azt le kell szedetni.

Szerintem az nem gomba lesz. Az nem látszódni meg ilyen gyorsan és vastag.

2021. márc. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2: a jól elkészített műkörömtől valóban nem alakul ki gomba, fellevegősödés esetén se biztos hogy lesz. de legalább h.lyeséget ne írj!!! a gomba nem sérüléstől alakul ki, hanem ha van esélye meleg nyirkos helyen lenni... a műköröm és a köröm között meg erre pont van lehetősége, hiszen egy kézmosás esetén nem tudja onnan a vizet kiszedni senki. és hidd el, simán látszik a gomba is ennyi idő alatt, ráadásul idő kell neki hogy az megvastagodott körmöt okozzon, nem egyik napról a másikra lesz 6x akkora a körömlemez vastagsága...

1. voltam. üdv, egy műkörmös...

2021. márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Kedves utolsó. A gomba kialakulhat akkor is, ha megsérül a körömágy és nem tud szellőzni a köröm. Nem egy ilyet láttam már. Én még sosem láttam olyat, hogy egy sima fellevegősödéstől gomba keletkezzen, még ha víz is megy bele. Inkább penész szokott lenni olyankor vagy algásodás. Nem vitataképpen, csak tapasztalatom szerint.
2021. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
kedves utolsók, mi az az algásodás? algák nem a tengerben vannak? vagy tényleg a műköröm alapanyagában esetleg valamiféle parazita algák is léteznek?
2021. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!