Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz bőr? Arckrém, kézkrém,...

Száraz bőr? Arckrém, kézkrém, testápoló tipp?

Figyelt kérdés
Száraz a bőröm főleg fürdés után érzem ezt. Ki milyen kézkrémet testápolót arckrémet használ amivel tényleg elégedett?

2021. márc. 29. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
CeraVe mousturising lotion, de ha olcsobban szeretnel drogeriabol Balea Med kezkrem, mehet arcra is, nekem ott jo, kezemnek gyenge. Ezek skincare safe dolgok, nem tudom van e valami alap arcapolasi rutinod, de ezek szemetmentesek, erzekeny borre is jok.
2021. márc. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Kézkrémnek Nivea. Nem olyan könnyű krém, de hatásos. Nekem hideg időben a kezem nagyon ki van, sokszor vérzik, a Nivea segít. Esetleg még Isanának van egy ilyen szappanadagoló formájú kézkréme, az is jó.
2021. márc. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bioderma Atoderm a legeslegjobb! Netről igen jó akcióban lehet rendelni a nagy kiszerelést.
2021. márc. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. márc. 30. 10:19
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Érdemes úgy bekenned magad testápolóval, arckrémmel, hogy kicsit benedvesíted a bőröd, aztán rá a hidratáló krémet, és pl. este vagy szeles időben valami olyan réteget kensz rá, amin keresztül nem párolog a nedvesség a bőrödből, pl vékonyan vazelint.


Ezáltal a nedvesség tovább a bőrödben marad, ugyanis a bőrön keresztül is tud ávozni a nedvesség, gyakorlatilag kipárolog belőle, főleg, ha szelesebb az idő, szárazabb a levegő, vagy sérült a bőröd savköpenye. Ha nedves vagy nagyon vizes krémet kensz rá, ez fokozódik, gyakorlatilag a bőrödől fel nem itatott víz vagy a vizes krémben lévő víz a bőrödből "kirántja" a nedvességet párolgás közben. Ezért érdemes először vízzel bepermetezni a bőrt, utána rá a hidratálókrém, és ha nem ilyen zsírosabb a hidratáló, akkor egy kis vazelinnel még rámenni a szárazabb részekre és az bezárja a nedvességet a bőrödbe. Ez amúgy a legjobb tippem száraz ajkakra is. Ez a kis "nedvességet bezáró szendvics".


Egyébként szárazságra bármilyen sima hidratáló megfelelő, ha kifejezetten száraz, érdemes egy kicsit gazdagabbat választani, totál preferencia kérdés, nekem egy La roche posay van (hydreane riche), de bármi hasonló jó lehet.

2021. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!