Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy ne hulljon...

Mit tegyek, hogy ne hulljon illetve szálkásodjon a hajam?

Figyelt kérdés
A napokban észrevettem, hogy elkezdett még jobban hullani a hajam..Nagyon megijedtem, mert így is viszonylag vékonyszálú hajam van. Illetve töredezik is. Rövid hajam van,de megyek is majd vágatni belőle. Valamilyen haj rutint esetleg nem tudtok,amivel ápolhatom a hajam?. (Illetve még ritkábban fogom vasalni+hővédőt is veszek mostmár:/)

2021. ápr. 8. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hajhullásra nekem a bőrgyógyászom D3 vitamin Ne4000-et ajánlott, illetve Plantur sampont.

A vitamint azóta szedem, és sokat javult. Már nem hullik ki egy marék haj.:)

A töredezésre a megoldás, az az hogy nem vasalod a hajad és hajszárításnál is minimum hőfokon és minimum erőséggel szárítod a hajad hővédővel kiegészítve.

Érdemes gyakrabban menni fodrászhoz is, hogy a végéből vágjon. Szépen lassan helyre jön a hajad.

2021. ápr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megfogadom a tanácsodat!😊
2021. ápr. 10. 01:46
 3/3 anonim válasza:

Nagyon sok módja van, hogy vigyázzunk a hajunkra:


1. Vasalni, göndöríteni stb. nem szabad gyakran, hővédő használata, alacsony hőfok.


2. Hajszárítás: én nyáron legtöbbször hagyom, hogy magától száradjon meg a hajam, ezzel is elkerülöm a túlzott hőt.


3. Vitaminok, ezeket jobb ha gyümölcsökkel, zöldségekkel viszed be a szervezetedbe, megfelelő mennyiségű víz ivása, ha egészségesebben étkezel az a hajadon is meglátszik.


4. Hajtípusnak, fejbőrtípusnak megfelelő sampon, kondicionáló, hajpakolás, esetleg ampullák... sokminden van ami szép és egészséges hajkoronát eredményez, de néha az olcsóbb megoldások jobbnak bizonyulnak.


5. Ha fested a hajad akkor nem szabad túl gyakran ez igaz a szőkítésre, leszívásra, ha sötét a hajad az nagyon tudja károsítani, főleg ha rosszul csinálják.


6. Ha vizes a hajad nem célszerű fésülni ha szárazabb akkor érdemes főleg ha göndör a hajad.


7. Havonta vagy 2- 3 havonta nem árt ha vágatsz vagy vágsz a hajad végéből pár centit, nem kell sokat egy két centiméter is elég. Nem tudom más hogy van vele, de én olyankor frissebnek, erősebbnek érzem a hajam


Én ezeket szoktam csinálni és vastag, egészséges hajam van nem töredezett,nem hullik ráadásul göndör és nem mindegy, hogy mit csinálok vele, de fodrászhoz sem járok, mert nincs rá időm és nem akarok változtatni a hajamon. Nekem ezek váltak be.

2021. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!