Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan növesszem meg a hajam?

Hogyan növesszem meg a hajam?

Figyelt kérdés

már nagyon rég óta meg akarom kb mell alá növeszteni. De sajna mindig le kell vágatni mivel töredezett lesz a vége és nem nől:(( mit tegyek annak érdekében hogy kicsivel jobban nőljön?


köszönom a tanácsokat előre is !



2021. ápr. 9. 18:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen igen, én is azt tudom ajánlani, hogy kb 2-3 havonta vágj/vágass belőle 1 centit, vagy amennyi eltörött. Ezzel erősebbek lesznek a hajvégek, és nem törnek feljebb. Több idő, de egészségesebb lesz a hajad tőle.

Leírom még amit már előttem is elmondtak, csak hogy megerősítsem.

Igyál sok folyadékot, és rendesen, vitamindúsan táplálkozz.

Amióta én elhagytam a vasalót, teljesen rendbejött a hajam, persze nem egy-két hét volt, de az én szarráégetett hajam csoda, hogy 3 év alatt rendbejött. Ha mégis vasalod, mindenképp használj hővédő sprayt, de ez sem biztosít 100%os védelmet.

Nagyon sok apró részlet van, amire figyelni kell. A hajadra úgy kell vigyázni, mint a szemed fényére.

Pl vannak (töbvek közt én is ilyen voltam) akik fésülködni sem tudnak. Legjobb, ha természetes anyagból van a kefe, pl fa, vagy disznósörte. Lentről kell elkezdeni a hajvégektől, nem a tövektől tépni, mert akkor a csomót lehúzod, ezzel egyre nagyobbat képezel, és törni fog a hajad. Éjszaka érdemes lazán befonni, vagy felkötni a hajad, ha van már olyan hosszú, így nem gubancolódik össze. És az éjszakai súrlódástól is megkíméled.

A haj vizesen a legsérülékenyebb, így ha teheted, kerüld el, hogy ilyenkor fésülgesd. Ha mégis, előtte használj valami olajat, kifésülő sprayt, hogy megkönnyítsd a dolgot. Én hajmosás után mindig a Pantene Pro-V Glatt& Seidig hajvégápolóját használom, mielőtt a törölközőszáraz hajam kifésülöm. Nekem bevált, de kereshetsz magadnak is hajvégápolót, ez is egy fontos elem.

Amikor valakienk ezt említem, hülyének néznek, és mikor én olvastam először, nekem is hasonló volt a reakcióm. De egyszer kipróbáltam, és azóta minden hajmosás után ecettel öblítem le a hajam. Kb 2l vízben fel kell higítani egy evőkanálnyi mennyiséget, és a hajmosás végén ezzel öntöd le a hajad. Nekem nagyon puha lesz tőle, de fontos, hogy többet semmiképp ne tegyél a vízbe. Ha ezt nem szeretnéd, sima hidegvízzel is átmehetsz a hajvégeken, lezárja őket, ezzel megelőzve a töredezést.

Hajnövesztő dolgokat én is próbáltam, nekem nem működtek, de ez nem jelenti, hogy neked se fognak.

A DMes vitamintól nekem is szebb lett a hajam.

Jelenleg ennyi jutott eszembe, de youtubera beírhatod, hogy hajápolás, és ott ellátnak tippekkel.

Vigyázz a hajadra, mint bármely más testrészedre.

2021. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

11. Nagyon jól összeszedted :)

Annyival egészíteném ki, hogy a DM vitamin van akinél csúnya pattanásokat okoz. Én is hasonlóan jártam, de nem pattanás volt, hanem kb borsónál kisebb gümők a bőr alatt. Amikor elhagytam a DM vitamint, akkor ez is elmúlt. Krémmánián sokan panaszkodnak erre. Viszont akinek nem okoz ilyen problémát, annak tényleg szépen hat.


Kollagént tudom még javasolni.

2021. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én 2 havonta nem vágatnám, mert akkor kb pont annyit vág le a fodrász, mint ami megnőtt az idő alatt. Régebben én is úgy vágattam és kb csak egyre rövidebb lett, nemhogy hosszabb :D Én most 4 havonta szoktam menni és így sokkal látványosabban nő. És nagyjából akkorra szokott nekem letörni a vége. De ez teljesen egyénfüggő, mivel mindenkinek más ütemben nő a haja.
2021. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!