Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudatos bőrápolás alapjaiban...

Tudatos bőrápolás alapjaiban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Későn kezdeném viszonylag, 29 éves vagyok már, de semmit sem tudok a bőrápolásról. Bőrömről:

Kombinált arcbőr, T vonalban zsirosabb, a többi terület szárazabb, de nem észrevehető.

Seborrheas dermatitis-em van az arcomon, ezt szteroiddal kezelem, ami nem a legjobb, de nem tudnak rá mást adni, ami hatna is sajnos.

Pattanásaim nincsenek, ilyen szempontból teljesen tiszta az arcom. Soha nem sminkelek, viszont soha nem is használtam eddig semmilyen arckrémet, se lemosót, csak hideg vizet, plusz ami kellett a seborrhea kezelésre. (Kenőcs/oldat)

Manapság rengeteget jön szembe a tudatos bőrápolás és szeretném kipróbálni, de nem tudom mi az a savas hamlasztas, retinol, stb., illetve hogy ezek közül nekem mi kell egyáltalán. Fényvédőt sem hasznaltam soha, amit úgy vettem észre hatalmas eretnekség, így arra mindenképp szeretnék figyelmet fordítani. 😃 Tudom, hogy gáz, hogy ilyen idősen totál hülye vagyok a témában, de mivel sosem volt csúnya az arcbőröm, eszembe nem jutott, hogy bármit is tenni kene vele, így nagyon hálás lennék bármilyen kiindulópontnak. 💗


2021. ápr. 18. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy tanultam meg, hogy google-be beírtam mindent, ami érdekel, és elolvastam, amiket kiadott.


Deciem oldalán jól le vannak írva az összetevők, ha angol nem megy, akkor skinsmart.

2021. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :) jól megy szerencsére.
2021. ápr. 18. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Én redditen szoktam olvasgatni illetve ahogy az első is írja.


Kezdésnek jó ha keresel az arcbőrödnek megfelelő arclemosót + egy jó hidratálókrémet, meg nappalra egy fényvédőt.


Hámlasztast is csináhatsz ha ki akarod próbálni, sokan a the ordinary márkát javasolják. Én eddig a dm-es revox márkával kíserleteztem de az nem jött be annyira :D

(Ha hámlasztasz akkor mindenképpen használj nappal fényvédőt!)


Az olyan összetevős krémeket próbáld kerülni amik tele vannak nyomva parfümmel/alkohollal, mert sok ember bőre nem szereti az ilyeneket.


Annak mindenkepp nézz utána hogy amiket szeretnél használni termékek (pl retinol vagy hámlasztó) azok kompatibilisek-e az általad jelenleg használt kenőcsökkel + a bőrproblémaddal



Amúgy Krémmánián talalsz egy csomó véleményt mindenféle kence-ficéről. :)

2021. ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!