Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg szükség van ilyen...

Tényleg szükség van ilyen bonyolult bőrápolási rutinokra? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Itt látok egy csomó ilyen kérdést, hogy bőrápolási rutin már kamaszkortól. Én 20-as éveim elején vagyok, már alig van 1-2 pattanásom, nagyon nem mondanám problémásnak a bőröm. Nincs is semmi skincare rutinom kb. Este szappannal tusolok, ha pattanás van, kinyomom, alkohollal fertőtlenítem és kb ennyi. Reggel esetleg hideg vízzel megmosom az arcom, fürdés után ha nagyon húzódna, max hetente pici hidratáló krémmel bekenem az orcám és ennyi, de ez sem jellemző. Ha száraz a szám/kezem/lábam, kakaóvaj/kókuszzsír.


Szóval tényleg semmi extra. Igyekszem tisztán tartani, hogy ne legyen pattanásos és ennyi. Ez baj? Nagyon ritkán sminkelek csak alkalmilag, nem megyek állandóan a napra, strandon naptejjel bekenem, vigyázok, hogy ne égjek le, de nem használok alapozót, fényvédőt BB stb krémet napközben soha.


Lesz így bármi különbség harmincas, vagy ötvenes stb koromra? Tényleg ilyen sokat érnek ezek a kencék? Sem időm, sem pénzem nincs nagyon erre pazarolni, illetve még kamaszként eléggé megaragadott egy előadás a természetes testápolásról, úgyhogy igyekszem minél kevesebb vegyianyaggal kenegetni magam.


Akinek nem kifejezetten problémás a bőre, annak szüksége van mindezekre, ettől jobb állapotú marad a bőröm idősebb koromra, vagy tök fölösleges?



2021. máj. 5. 15:32
 1/8 A kérdező kommentje:

Annyit tennék még hozzá, hogy elég lilás a szemem alatt, de ez genetika szerintem, mert sok vizet iszok, alszok rendesen, nem kávézok stb. Valószínűleg vékony a bőröm ott. Hideg víz meg feketetea filter (koffein külsőleg) sem segített rajta. Ezek elvileg összehúzzák itt az ereket, ha amiatt lenne a sötét karika.

De ha genetikai eredetű, akkor azt olvastam, hogy a legdrágább kencék se tudnak vele mit kezdeni. Nagyon ritkán ha zavar épp, teszek rá egy kis korrektort/alapozót és nem látszik annyira.


Akinek ilyen, annak bevált valami, vagy kb ennyit lehet csak tenni?

2021. máj. 5. 15:37
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

30 éves vagyok. Szinte hasonló az arcápolási rutinom, mint a tiéd. Semmi baja az arcomnak. Pattanásom csak menstruáció idején van, már ha van.

Nincsenek ráncaim, nem száraz a bőröm. Számomra az életvitelem nagyon meghatározó. Sokan mondták már, hogy kb 5-6 évvel fiatalabbnak nézek ki.

Nem feltétlen jó, ha km-es arcápolási rutinod van. Sokszor az egyszerű a célravezetőbb. :)

2021. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Nekem: reggel natúrszappanos arcmosás, hidratáló krém. Ha derült idő van és sokat leszek odakint akkor fényvédő. Néha-néha egy pattanásos bőrre való maszk. Este arcmosás vízzel vagy micellás vízzel.

Most így szép a bőröm, mikor többféle kencét használtam, csak rosszabb volt.

2021. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Megmosom az reggel arcom hypoallergén termékkel és kb ennyi :D Erős napsütésben kap kis fényvédőt.


No smink, no ezerhatszáz lépéses "rutin". Kamaszkoromban is max 3-4 pattanásom volt, most már annyi sincs. A szemem alatti karikák pedig örökség, korrektor sem fedi el, sokszor, szóval hagyom a csudába.


32n

2021. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
*reggel az arcom
2021. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Nem értem, aki lepontozta, miért tette?


Kozmetikai lobbi? :P


Avaly89, miért kell hypoallallergén cucc? Szappan, víz nem jó? Vagy a szappan túlságosan szárít?

2-es, aki kensz rá hidratálót nappal, hány éves vagy és miért kell az nappalra? Szárít a natúrszappan? Amúgy én is jobban kedvelem a kézműves szappanokat :)


Én azt hallottam, hogy ugye a bőr termel természetes zsírt magának, ha azt erősen lemossuk (pl szappan, sampon), akkor száraz lesz a bőr és igyekszik pótolni, szóval még jobban zsírosodik. Ezért én inkább kevesebbszer és kímélőbb módon mosom (pl kevesebb szappan, hígított sampon), így nem húzódik utána és kevésbé zsírosodik.

2021. máj. 5. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert szép bőröd van, az nem azt jelenti hogy egészséges is. Én se vagyok a híve a hosszú rutinnak, de van egy alap rutinom. Amúgy én nem pontoztam le senkit,hiába nem értek egyet a többiekkel teljesen.
2021. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Miért lettünk lepontozva? Kifejtenétek? :D
2021. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!