Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrász szalonban is kell/illi...

Fodrász szalonban is kell/illik borravalózni, illetve kinél?

Figyelt kérdés

Ahol 4-5 fodrász dolgozik, és a recepción kell fizetni. Én ott szoktam egy kerek összeget hagyni, de vajon azt berakjak a közösbe és szétosztják egymás között, vagy a recepciós rakja el magának?


Aprót nem nagyon hordok magamnál, és viszonylag elkérik az árát a vágásnak, ezért ilyen 500-1000 ft-okat nem nyomok külön a fodrász kezébe, meg valahogy azt már olyan erőltetettnek érezném.



2021. máj. 8. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Hát én 300-500 forintot szoktam,de én se tudom mások mennyire csinálják ezt. De én pl.: annak a fodrásznak adom aki vágta a hajam,amúgy is oda szokott állni mikor fizetek,szerintem ha a recpciósnak is adod,szerintem akkor is annak a bizonyos fodrásznak adja oda.
2021. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam adni, mert elég jól megkérik az árát a hajvágásnak borravaló nélkül is. Ha adnék, 200 forintot adnék. F
2021. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem adok.


Én sem kapok borravalót a munkámért ;)

2021. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, igazából valami 2890 a vágás vagy mennyi, ezért szoktam adni 3000-et, hogy ne kelljen apróval bohóckodni.
2021. máj. 11. 16:55
 5/11 A kérdező kommentje:
ja, és ez nagyon max 15 perces munka
2021. máj. 11. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Én senkinek nem adok borravalót. Ha nem fizeti meg a munkáltató rendesen, akkor ne dolgozzon ott. Nehogy már én egészítsem ki a bérét pl egy pincérnek vagy akár egy fodrásznak. Vagy, akkor ne panaszkodjunk a hálapénz miatt sem. Az is borravaló. Meg akkor már a Tescos eladónak miért nem hagyok ott 5 százalékot ha lehúzogatta az árukat?
2021. máj. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is ezt szoktam felhozni példának, a gyógyszertárosnak se hagyunk borravalót- Múltkor olvastam itt, hogy MAGÁN fogászaton mennyi borravalót kell adni...:D Az eszem megállt kb.
2021. máj. 12. 07:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz. Én is emberekkel dolgozom. Tulajdonképpen valahol szintén szolgáltatok nekik. Ugyanis egyetemen oktatok. Nem keveset tanultam, mégis éppen garantált bérminumim fölött valamivel keresek. Mégsem kapok a hallgatóktól az előadások, vagy vizsgák, záróvizsga után borravalót. Fura is lenne.
2021. szept. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Csak akkor kapsz, ha kell a jobb jegy igaz, nyolcas 🤣? /s
2021. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy jön ki a hajvágás, hogy 2290ft, így adok 2500 ft-ot, én is amiatt, hogy ne kelljen az apróval bohóckodni. :) Engem az érdekelne, hogy honnan ered eleve a borravaló és miért csak egyes szakmáknál van ez.
2021. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!