Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Először borotválkozok, lehet...

Először borotválkozok, lehet valami baj?

Figyelt kérdés

Most ballagásra szeretnék először megborotválkozni, bajusz, és szakállkezdeményem van, pelyhes.


Gyorsabban fog nőni ezután, ha egyszer leborotválom?


Megfog változni az alakja a növekedésnek?


Azokat kérdezem elősorban akik csinálták.



2021. máj. 10. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak az én tapasztalatomat tudom mondani.


Én géppel nyírom 4 éve és a szakálam rövid vastagabb szálban nő borostásan.

Barátom ő is szintén 4 éve borotválkozik neki hosszúszállakban nő vékonykásan.


Szerintem mindenkinél máshogy van. (de azért ha ennyire érdekel, nekem hamarabb nő barátomnak lassaban)

2021. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah ki hagytam hogy ő hagyományos borotválkozóval borotválkozik🤦‍♂️..
2021. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Ne csináld. Ezt nem most kellett volna elkezdeni élesben. Elsőre tuti, hogy tele leszel vágásokkal és irritációval, mert nincs hozzászokva se a bőröd, se te magad nem vagy rutinos még.

Egyszer ballagsz, és hidd el, a lehetséges végkimenetelnél a bajusz és szakáll csak jobb lehet.

Mellesleg most talán gáznak érzed, de felnőttként visszanézve a képeket/videókat már egyáltalán nem lesz semmi benne, hogy szőrös voltál. Viszont ha piros, irritált, sebtapaszos képpel ballagsz el, akkor még a 40 éves osztálytalálkozón is rajtad fognak röhögni az osztálytársak, mert szuper anekdota lesz, hogy pórul jártál annak idején.

2021. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Borotváld le!! Szanalmas a ballagókon a szakmunkás bajusznak csúfolt képződmény, hülyén néz ki.

Egy borotvával nem nagyon tudod megvágni magad.

Ez meg hogy gyorsabban nő majd, már bizonyítottan tévhit,hülyeség. Semmi nem változik.

2021. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Az arcszőrzet növekedése, dússága, illetve maga a szőrzet minősége a férfi hormonoktól függ, (tesztoszteron)

Vagyis (leginkább) genetika.


Ha az arcodon lévő szőrt leborotválod, akkor csak a bőrfelületeten látható szőr "fejét" vágod le, szóval sűrűsödni nem a gyakori borotválástól fog, hanem a hormonjaidtól.

A borotválás arra jó, hogy ahogy cseperedsz, egyre igényesebben fog látszani, ahogy nő a szőr az arcodon.

(Már akinek ugye)

Bár ezzel lehet trükközni.



Ha pedig félsz a vágásoktól, kérd meg valamelyik közeli rokonodat, aki jártas a borotválkozás terén, hogy vágja le neked.

2021. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy menj borbélyhoz
2021. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És az fog látszani valami utána, ha leborotválom (picike pontok, pöttyök, ha igen mennyi idő urán?)
2021. máj. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!