Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van hidratálókban alkohol?

Miért van hidratálókban alkohol?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő a bőrápolásban, de ezt soha nem értettem. Vízhiányos a bőröm, így alapból a "kék" krémekre figyelek fel. Most a sokat reklámozott Nivea Hydra Skin Effect-et néztem.


[link]


A nappali verzió, harmadik összetevője alcohol denat. Mégis ötcsillagos.


[link] -regeneralo-ejszakai-gel-krem


Az éjszakai verzió ugyan nincs pontozva, de második (?) összetevője alcohol denat.


Az alkohol ezekben nem káros?


(Google többféle módon/nyelven sem értette, mit akarok kérdezni.)



2021. máj. 10. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az állaga miatt tesznek bele, ha jól emlékszem ettől könnyedebb és gyorsabban beszívódik. Valami ilyesmi. A bőrnek attól még nem a legjobb és szárító lehet, valamint érzékenyebb bőrűeknek okozhat egyéb problémát is.

A tudatos bőrápolók ezért is nézik az összetevőket, hogy elkerüljék az ilyen termkeket. Ha a sokadik összetevő az alcohol denat., az kevésbé problémás, de az első néhányba (kb. 5-7-be) ne legyen benne.

A nappaliban amúgy parfüm és komendogén összetevő is van (a másikat nem néztem, nem jó a link), szóval ezek csak fokozzák azt, hogy inkább mást válassz.

2021. máj. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tényleg ugyanaz linkeltem be kétszer, bocsánat.


[link]


Igazából nem szívem csücske a Nivea, nem tetszik, hogy a legtöbb micellájuk meg tonikjuk is tele van alkohollal.


Ebben csak azt találtam furcsának, hogy nekem a Hydra név azt sejteti, hogy nincs benne alcohol denat.

2021. máj. 11. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Én arra gondolok, hogy az alkohol nagyon gyorsan elpárolog, ezért hűdítő érzést kelt. (Én a bőrápoláshoz nem értek, de elég sokat dolgozok denaturált szesszel, izopropil-alkohollal)
2021. máj. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert a hidratálót is hidratálni kell .
2021. máj. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert jó marketinggel minden sz..rt el lehet adni.
2021. máj. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válassz egy minőségibb márkát pl. Cera Ve, Bioderma, La roche posay, Ivatherm
2021. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Könnyebb állagot kölcsönöz a krémnek.
2021. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Denaturalt alkohol, ami egy olyan etil-alkohol, melyhez adalékokat kevernek, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlanná váljon, de eredeti céljára felhasználható maradjon. A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre
2023. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!