Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tartós szines hajfestékek?

Tartós szines hajfestékek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


olyan hajFESTÉK érdekelne, ami benne marad a hajba akár több hajmosásig. most a live hajszinezőt fogom kipróbálni, leginkább csak azérf, hogy megnézzem magamona színt. Alul a hajam lesz csak befestve, szóval nem az egész.


Esetleg akik eddig próbáltak, letudjak irni, hogy hol rendelték, milyen az ár aránya, és persze véleményt tudnának mondani?


Lila/rozsaszin szin érdekelne legfőképp.



2021. máj. 15. 21:20
 1/10 Metionin ***** válasza:
68%
Extrém színeket csak színezőben fogsz találni, az Alfaparf és az Igora nekem tartós, kéket használok. De nem mindegy az sem, hogy mivel és hányszor mosod, mikor fested (mosás után kell).
2021. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen, hamar kikopnak a hajból, a rózsaszín főleg. De szerintem a lila hajfesték azért tartósabb, mondjuk az se mindegy hogy milyen lila, intenzív vagy pasztel, sötét vagy világos, hideg vagy meleg árnyalatú, mert pl. a melegebb árnyalatokat tovább bent tartja a haj. Szerintem a live megfelel.
2021. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rendes festékben max vöröset vagy esetleg lilát gyártanak.

Én Directions-t használok, sötétvörösre festem vele, most másfél hónapja volt utoljára festve kb, még mindig élénk piros a hajam szóval attól is függ hogy ápolod, ezek a színezők nem fognak kikopni 3 mosás után, ha világos a hajad talán soha nem fognak kijönni teljesen szóval ne egy színes hajlakk vagy hajkréta tartósságát képzeld ami egy alapos mosás után már nyomokban se marad ott. Egyre nagyobb az igény a tartós extrém színekre így a legtöbb színezőt gyártó cég a tartósságra is ment, de nem fogják hajfestéknek hívni mert más elven működik így ANNYIRA nem tartós mint egy rendes oxis festék de jobb márkák kis odafigyeléssel már nem sokkal maradnak el mögötte.

2021. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az érdekelne még, hogy az említettek szerint, milyen hajápolást igényelnek ezek? Én személy szerint nature box sampont, és a loreal elseve dream long balzsamát használom. Ezek mennyire jók/rosszak a live-nak?


Érdemes inkább akkor pasztelre festeni, mint sem intenzív rózsaszinre?


Továbbá még; ugye említettem, hogy a tarkómnál lesz rózsaszin a hajam csak, ha annak megvan a kiszőkítése, tartósabb lesz egy picivel a szín?


Úgy olvastam, hogy a szőkített hajon sokkal inkább rajta marad a szín, mint pl egy alapjáraton szőke hajon (az gyorsabban ledobja)

2021. máj. 16. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom tényleg tovább marad meg szőkített hajom, mivel az roncsolja a hajszál felületét, a színező pedig pont ott kapaszkodik meg, így jobban "megmarad" rajta. A pasztel olyan szempontból gyorsabban kikopik hogy kevesebb pigment kerül a hajra alapból, az intenzív rózsaszín is ugyanúgy kopik csak abból fakó rozsaszín lesz míg a pasztel még halványabb árnyalat lesz.

Ami a színezőnek árt azok az erősen tisztító (pl korpásodás elleni) samponok, illetve a meleg víz. Egy sima kímélőbb sampon ami nem kifejezetten a mindent IS leszed kategória szerintem jó, illetve minél hidegebb (nem kell jéghidegben, csak amilyen hideget elviselsz) vízben mosd, lehetőleg minél ritkábban.

2021. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséged, már most rengeteget segítettél!


Alapjáraton is picit langyos vízzel mosom a hajam, tehát ez nem gond.


Egy utolsó kérdésem lenne végűl.


Fodrászkellékesbe vettem szőkítő port, illetbe 9%-os oxidàló szert is. A hajam kiszőkítése után valószínűleg vagy rézvörös, vagy csibe sárga lesz. Ha esetleg nem érném el a tökéletes árnyalatot a rózsaszinnek, rá mehetek ismét egy szőkítéssel? Ez persze már rövidebb ható idejű lenne.


A fejbőrre kell vigyázni, ugye?


Azért kérdezlek, mert látom, hogy korrektul válaszolsz és tényleg sokat segítenek a válaszaid. Az igazat megvallva, csak most próbálkozok elsőnek ezzel, és az valóban érdekelne, hogy rálehet e menni 2x. Többször nem.


A hajam egyébként erős, rengeteg van,és körülbelül 3 hónapja lett rajta csinálva egy hatalmas vágás. Hát középig ért, most pedig vállig

2021. máj. 16. 16:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ milyen rózsaszínt szeretnél, ha lilásabbat az alapból hamvasít, ott lehet működne enyhén vöröses vagy sárga árnyalaton. Illetve milyen hosszú ott a haj? A többi résszel egy hosszú vagy felnyírt? A felnyírt hajnál olyan szinten előnyben vagy hogy letörni nagyon nem tud, ha meg nagyon rossz az eredmény letolod és 1-2 hónap múlva újra próbálkozhatsz, ha rendes hosszú én mindenképp várnék 2-3 hetet legalább az újabb szőkítéssel és inkább megpróbálnék valamit kihozni az első szőkítés eredményéből. Őszintén szólva nem szoktam erősen szőkíteni színező előtt, plusz én vörös melírfestékkel világosítom a tövét (a színező is piros) szóval itt lehet tévedek, esetleg youtube-on keress rá hasonló festésekre hogy ott milyen szőkítésből milyen színt sikerült kihozni (brown to pastel pink vagy hasonló néven)
2021. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kb tarkótól picit lejjebb ér az a hajam amit szőkíteni szeretnék.


plusz még valami. Elsőként a tövekre kell tenni a szőkítőt? (Ugyelve persze a fejbőrömre) csak utana a haj hosszára?

2021. máj. 16. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem először a hosszára mert a szőkítő hőt termel miközben dolgozik, a fejed melege miatt pedig így sokkal világosabb lenne a töve de erről szerintem inkább a fodrászkellékest kérdezd ki ha még nem vetted meg a szőkítőt, ők biztos hogy jobban tudják
2021. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
A szőkítőt mindig 1-2 centivel távolabb kell kezdeni a tövektől és a végén tenni a tövekre.
2021. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!